Юношеският национален отбор до 16 години, родени 2003-а, спечели турнира

...

Юношите на България спечелиха турнира на УЕФА в Сливен

Юношеският народен тим до 16 години, родени 2003-а, завоюва шампионата на УЕФА в Сливен, откакто в последния си мач приключи 1:1 със Северна Ирландия, само че се наложи при дузпите с 5:4.
Вратарят на Лудогорец Мартин Петков избави още първата дузпа на противника, бита от Чарли Линдзи, а поредно точни за България бяха Мартин Хайдаров, Антон Бакалов, Станислав Дюлгеров, Мартин Сораков и Даниел Начев.
Срещата стартира по-добре за гостите, които откриха резултата в 9-ата минута посредством Дейл Тейлър. До края на полувремето гостите преобладаваха изцяло, а в хода на мача на три пъти гредите спасяваха българския тим. Доста по-различна обаче бе картината през второто полувреме и закономерно българите изравниха 10 минути след почивката посредством Мартин Хайдаров от Левски. В мача беше тествано новото предписание за премахване за 8 минути. Потърпевш бе Станислав Дюлгеров поради задържане с ръце на състезател от противниковия тим. Дюлгеров обаче се върна се за последните три минути на мача, а по-късно бе прецизен и при дузпите От 16:00 през днешния ден е самобитният дребен край на шампионата сред отборите на Уелс и Люксембург, които досега са с по две загуби. За националния отбор на България това бе втори лагер под управлението на Марчо Дафчев, а отборът се готви за европейските квалификации през есента.