Юношеските ни национали до 19 години загубиха с 0:2 от

...

Юношите стартираха със загуба от Англия на Евро 2017

Юношеските ни национали до 19 години изгубиха с 0:2 от Англия в първата си среща от Група " Б " на Евро 2017. В 19:00 часа започва другият мач на противниците на България - Германия против Холандия.  Двубоят на нашите се игра на стадион " Михайл Мекши " II в Тбилиси пред към 1500 фенове. Температурата от 38 градуса по Целзий съществено изцеди футболистите на двата тима. За старта на Евро 2017 селекционерът на " трикольорите " Ангел Стойков не можеше да разчита на двама съществени футболисти, които бяха осъдени - вратарят Даниел Наумов и Георги Русев. Поради тази причина аварийните футболисти бяха единствено петима. На вратата бе Димитър Шейтанов, който бе шокиран още в началните секунди. Талантите на Англия поведоха преди да е минала и минута игра. Мейсън Маунт получи подаване от десния фланг на британското нападание и засече топката в мрежата на " трикольорите " - 0:1.   До почивката нашите можеха да изравнят най-малко на четири пъти, само че по този начин и не съумяха да се отърсят от шока, а и стражът на Англия Аърън Рамсдейл се намесваше убидително. Втората част също стартира с гол от съблекалнята. В 48-ата минута Райън Сесеньон получи пас от Бреретон и плъзна топката около Шейтанов - 0:2.  Стойков потърси смяна с стартирането на Георги Янев и Станислав Иванов. Сменените бяха Светослав Ковачев и Тонислав Йорданов. До края родните гении направиха обезверени опити най-малко за почетен гол, задоволявайки се с удари от отдалеченост, които не затрудняваха изключително англичаните.  При последния късмет в мача капитанът през днешния ден Ивайло Найденов засече с глава центрирана топка, само че я изпрати в навън.    Вторият мач на България е в четвъртък от 19:00 часа против Германия.  ВСИЧКО ЗА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ДО 19 ГОДИНИ - ТУК БЪЛГАРИЯ - АНГЛИЯ 0:2 0:1 Мейсън Маунт (1), 0:2 Райън Сесеньон (48) Срещата по минути: 1 - Начало на мача. 1  ГОЛ! Англия повежда рано-рано - 0:1! Мейсън Маунт означи след асистенция на Дуджон Стърлинг. Талантът на " трите лъва " се разписа с удар диагонално, наказвайки Димитър Шейтанов.  5  Централният бранител Андреа Христов засече с глава центрираната от корнер топка, само че вратарят Рамсдейл и капитанът Джей да Силва с общи старания предотвратиха заплахата. 9 - Съдията Ола Нилсен прекъсна мача за малко, с цел да могат футболистите да пият вода. Температурата в Тбилиси е 38 градуса по Целзий.  21  Нашите национали пропущат отличен късмет. Удар на Иван Тилев бе избавен от вратаря на Англия. 29  Жълт картон за Иван Тилев. 30  Димитър Шейтанов се намесва чудесно. Топката с прочут шанс стигна до Маунт, който напредна в наказателното поле, само че българският пазач показва блестяща реакция.  33  Нов късмет за нашите! Петко Христов още веднъж беше най-опасният за нас при статичните положения. Играчът на Славия нанесе доста тежък изстрел с глава след центриране от директен свободен удар, а Рамсдейл с лявата ръка някак мазета над гредата. 35  Райън Сесеньон не улучи българската врата от отлична позиция.  40  Калоян Кръстев още веднъж пропуща да изравни. Нападателят на Славия получи положително центриране, само че не засече по най-хубавия метод с глава и топката излезе в навън. 45+2 - Край на първото полувреме. ----------------------- 46 - Начало на второто полувреме. 48  ГОЛ! Англия удвоява преднината си - 0:2! Райън Сесеньон получи пас от Бреретон и плъзна топката около Шейтанов. 50 - Центриране от свободен удар на Тилев, британски бранител почисти в корнер. 54  Селекционерът на България Ангел Стойков прави две смени. На мястото на Светослав Ковачев влиза Георги Янев. Тонислав Йорданов излиза, в игра се появява Станислав Иванов. 63 - Георги Янев нанесе отдалечен удар, който обаче Стърлинг блокира със себеотрицателен шпагат. 73 - Tилев стреля от отдалеченост, Рамсдейл се оправя. 75  Първа промяна за Англия. Бъкли-Рикетс влиза на мястото на създателя на втория гол Сесеньон. 76  Ивайло Климентов заменя Васил Добрев. 79 - Удар на Георги Янев от към 20 метра, топката излиза в навън. 82 - Георги Янев центрира към далечната греда, капитанът Ивайло Найденов засече с глава, но не намира задачата. 84 - Фалцово центриране на Лясков към далечната греда. Останаха подозрения за игра с ръка на британски бранител. 87 Жълт картон за Ивайло Климентов. 90+3 - Край на мача. България загуби от Англия с 0:2.  БЪЛГАРИЯ: 12.Димитър Шейтанов, 5.Петър Генчев, 2.Андреа Христов, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 7.Ивайло Найденов (к.), 3.Васил Добрев (76  6.Ивайло Климентов ), 11.Светослав Ковачев (54  8.Георги Янев), 22.Иван Тилев, 16.Калоян Кръстев, 9.Тонислав Йорданов (54  19.Станислав Иванов) Резерви: 6.Ивайло Климентов, 8.Георги Янев, 18.Мариян Димитров, 19.Станислав Иванов, 20.Матео Стаматов Селекционер: Ангел Стойков    АНГЛИЯ: 1.Аърън Рамсдейл, 5.Тревох Чалобах, 4.Тайо Едун, 3.Джей да Силва, 2.Дужон Стърлинг, 9.Брен Бреретон (78  12.Лукас Нмеча), 8.Андре Дозел, 6.Еазах Сълиман, 14.Маркъс Едуардс (83  17.Джейкъб Мадокс), 11.Райън Сесеньон  (75  7.Айзък Бъкли-Рикетс), 10.Мейсън Маунт  Резерви: 13.Нейтън Трот, 7.Айзък Бъкли-Рикетс, 12.Лукас Нмеча, 15.Пеленда Да Силва, 16.Дарнел Джонсън, 17.Джейкъб Мадокс, 18.Рийс Джеймс Селекционер: Кейт Даунинг Тбилиси, стадион " Михайл Мекши " II Съдия: Ола Хьобер Нилсен (Норвегия) Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , рискова ситуация
Източник: blitz.bg