Юношеските ни национали до 19 години успяха да спечелят точка

...

"Лъвчетата" напуснаха Евро 2017 с гордо вдигнати глави

Юношеските ни национали до 19 години съумяха да завоюват точка против Холандия, завършвайки 1:1 в последния си мач от Група " B " на Европейското в Грузия. След загубите от Англия (0:2) и Германия (0:3), в които селекцията на Ангел Стойков изрично не беше надиграна от противниците си, младите " лъвчета " съумяха да стигнат до тъждество против " лалетата ", даже бяха покрай реализирането на цялостен поврат.  Автор на единствения гол за България на Евро 2017 стана Георги Русев. Талантът от испанския Елче означи в 55-ата минута, откакто преди този момент Конголо бе дал преднина на Холандия в 50-ата.  " Лъвчетата " отпадат от шампионата с високо вдигнати глави, спечелвайки първа точка и отбелязвайки първи гол от третото присъединяване на България на Европейско състезание до 19 години. За последния мач селекционерът Ангел Стойков направи две промени, като на мястото на санкции Андреа Христов стартира Васил Добрев, а нападателят на Левски Станислав Иванов размени Тонислав Йорданов. В 15-ата минута Даниел Наумов направи първото си избавяне, отразявайки удар на Диросун. Момчетата на Стойков играеха със самочувствие и гледаха все по-често към вратата на Холандия. Нашите бяха доста дейни отляво, където постоянно опитваха пробиви посредством Ангел Лясков. В 35-ата минута след страховит негов рейд последва пас паралелно на голлинията, само че бранител почисти. Веднага по-късно Станислав Иванов опита ново паралелно подаване, само че вратарят улови. В началото на второто полувреме Стойков размени Ивайло Найденов с Ивайло Климентов, само че в 50-ата минута " лъвчетата " още веднъж получи ранен гол след началото на полувремето. Петко Христов позволи неточност при опита да подаде топката, Родни Конголо я овладя и съумя да преодолее Наумов по диагонала от близко - 1:0. Само пет минути по-късно България най-сетне вкара гол на Евро 2017. Той бе дело на Георги Русев. Той засече центриране от фаул на Георги Янев, като от близко изравни - 1:1. Това бе исторически първи гол на младите " лъвове " след осем мача на Европейско състезание в тази възраст (до 19 г.) без попадение. След това Тонислав Йорданов размени Станислав Иванов в офанзива, а Калоян Кръстев бе покрай реализиране на цялостен поврат. Нападателят на Славия проби през двама бранители, след което насочи мощен удар, само че Билоу мазета в корнер. В 62-ата минута изстрел на Русев излезе в навън, а недоразумение сред Христов и Наумов можеше да коства скъпо на нашите, само че Диросун не се възползва. В 89-ата минута нашите пропуснаха да вкарат след отлична контраофанзива. Русев проби отляво, след което върна топката, само че Иван Тилев бе изпреварен преди да се разпише от няколко метра. В 90-ата центриране от фаул на Русев не бе засечено от негов съотборник в непосредственост до вратата на Билоу и по този начин срещата завърши без победител - 1:1. В другата среща от нашата група Англия отвя Германия с 4:1, като на полуфиналите не престават англичаните с цялостен актив от 9 точки и Холандия с 4. Германия приключи на третото място с 3, а България с 1 точка. ХОЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:1 1:0 Родни Конголо (50), 1:1 Георги Русев (55)  ХОЛАНДИЯ: 1.Джъстин Билоу, 2.Тристан Декер, 4.Армандо Обиспо, 5.Юрих Каролина, 6.Дани де Вит, 8.Тюн Коопмайнерс, 13.Навайо Бакбоорд, 7.Джей-Рой Грот, 10.Ферди Кадиоглу, 11.Джавайро Диросун, 12.Родни Конголо Резерви: Маартен Паес,  Робин Цвартенс, Бой Кемпер, Че Нънели, Джъстин Лонвийк, Ноа Ланг, Йоел Пиру Селекционер: Маартен Стекеленбург  БЪЛГАРИЯ: 1.Даниел Наумов, 5.Петър Генчев, 3.Васил Добрев, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 8.Георги Янев, 7.Ивайло Найденов (46 - Ивайло Климентов), 22.Иван Тилев, 10.Георги Русев, 16.Калоян Кръстев (90+2 - Мариян Димитров), 19.Станислав Иванов (57 - Тонислав Йорданов) Резерви: Димитър Шейтанов, Мариян Димитров, Ивайло Климентов, Матео Стаматов, Светослав Ковачев, Тонислав Йорданов Селекционер: Ангел Стойков   ВСИЧКО ЗА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ДО 19 ГОДИНИ - ТУК
Източник: blitz.bg