Юношеските национали на България до 19 години допуснаха поражение в

...

Юношите загубиха спора с Англия за първото място

Юношеските национали на България до 19 години позволиха проваляне в последния си мач от първия квалификационен кръг за Евро 2018. Тимът на Ангел Стойков загуби с 0:1 от връстниците от Англия и по този начин остана на второто място в група 8 с 6 точки. " Трите лъва " пък приключиха на 1-ото място с цялостен актив от 9 точки.

Срещата на " Трейс Арена " през днешния ден нямаше изключително значение за двата тима, защото те към този момент си бяха обезпечили място в елитния кръг на квалификациите през пролетта.

Нашите започнаха мощно срещата в Стара Загора и още в 3-ата минута Иван Тилев можеше да открие резултата. Ударът му обаче от директен свободен удар срещна напречната греда на гостите.

Момчетата на Ангел Стойков бяха безусловно равностойни на именития си противник, само че все пак се пропукаха в 11-ата минута. Стърлинг надбяга наш защитник по дясното крило и центрира към Санчо, който с глава прати топката във вратата на Шейтанов.

Последваха мощни минути за България, в които обаче не съумяхме да стигнем до попадение. Англичаните стигнаха до добра опция за гол в 32-ата минута. Маунт се озова на добра стрелкова позиция в наказателното поле, само че не съумя да преодолее  Шейтанов. Малко преди края на полувремето и напречната греда избави младите " лъвове ".

През втората част България продължи със смелата си игра и на няколко пъти заплаши противниковата врата посредством Станислав Иванов и Калоян Крстев.

Гостите също действаха интензивно в предни позиции и на няколко пъти бяха покрай втори гол. Такъв обаче до края на мача по този начин и не падна и в последна сметка Англия се поздрави с триумфа.

БЪЛГАРИЯ U19 - АНГЛИЯ U19 0:1
0:1 Джейдън Санчо (11)

Състави:

България: 1.Димитър Шейтанов, 2. Андреа Христов, 3. Ертан Томбакл, 5. Александър Бастунов, 16. Иван Турицов (74-Кирил Николов), 10.Иван Тилев, 14.Николай Янков (46-Илия Груев), 11. Атанас Кабов (46-Тони Иванов), 17.Димитър Костадинов, 19. Станислав Иванов, 9. Калоян Кръстев
Селекционер: Ангел Стойков

Англия: 13.Елери Балкомб, 18.Джошуа Таймон, 6.Трево Чабола, 20. Морган Фийни, 2.Рийс Джеймс, 19.Маркус Таверниър, 10.Елиът Ембълтън, 11.Санчо, 14.Мейсън Маунт, 12. Стърлинг, 9.Еди Нкетиа
Селекционер: Пол Симпсън
Източник: blitz.bg