Юношеските национали на България до 16 г. завършиха 2:2 при

...

Равенство в първата проверка между Черна гора U16 и България U16

Юношеските национали на България до 16 година приключиха 2:2 при гостуването си на Черна гора в първата от двете контролни срещи сред двете представителни селекции.

Възпитаниците на Стефан Колев би трябвало да съжаляват за пропуснатата победа, защото преобладаваха над противника през целия дуел, само че нямаха шанс пред гола, изключително през втората част.
 Шефът на британската федерация към Михайлов: Скъпи Боби, дано дружно победим расизма!

Вижте какво още написа той

Младите " лъвчета " започнаха по-добре и съумяха да открият в 10-тата минута посредством Красимир Тодоров. Домакините обаче бързо възвърнаха равенството посредством Пешукич, а до почивката двамата вратари съумяха да запазят резултата неизменен.

Втората част протече при изявено предимство на нашия състав, който поведе незабавно след подновяването на играта след попадение на тарана на Лудогорец Петко Петков.

България неведнъж имаше опция да усили преднината си, само че пропуските на нападателите ни и положителните изяви на черногорския вратар Домазетович запазиха статуквото до последната минута, когато домакините се добраха до щастливо тъждество посредством гол на резервата Велич.

Следващата инспекция сред двата отбора е на 26 септември, четвъртък, от 11:00 ч.

Съставът на България: 1. Мартин Иванов, 2. Марсел Йорданов, 3. Денис Динев, 4. Никола Църовски, 5. Несим Салим, 6. Димитър Иванов, 7. Николай Златев, 8. Мартин Тодорски, 9. Петко Петков, 10. Красимир Тодоров, 11. Георги Атанасов (след почивката в игра влязоха 22. Божидар Костадинов, 17. Николай Арахангелов, 18. Идрям Хабил, 16. Георги Шопов, 14. Йордан Желев, 15. Теодор Георгиев, 20. Марин Петков, 13. Георги Радев).

Селекционер: Стефан Колев

Голмайстори: 0:1 Кр. Тодоров 10, 1:1 Пешукич 17, 1:2 П. Петков 47, 2:2 Велич 90