Южнокореецът Хьон Чун се класира за полуфиналите на Откритото първенство

...

Хьон Чун спря победния поход на Тенис

Южнокореецът Хьон Чун се класира за полуфиналите на Откритото състезание на Австралия по тенис, откакто победи в четвъртфиналната му среща Тенис Сандгрен от Съединени американски щати с 3:0 (6:4, 7:6(5), 6:3).

21-годишният Чун стана първия представител на родината си, който доближава до този стадий на шампионат от Големия шлем. Той чака спечелилия от дуела сред Роджър Федерер и Томаш Бердих.

След като в профил Новак Джокович, южнокореецът трябваше да се оправи с друга изненада в шампионата Тенис Сандгрен. Той вкара 76% първи сервис и го пласираше чудесно. Чун избави две благоприятни условия за пробив в първия сет и го затвори с 6:4.

Сандгрен сервираше за сета при 5:3, само че Чун още веднъж сподели блестяща игра и изравни до 5:5, след което се стигна до тайбрек. Южнокореецът още веднъж сподели здрави нерви и дръпна с 2:0 сета.

Хьон Чун диктуваше играта и в третия сет. Сандгрен избави пет мачбола, само че в последна сметка загуби с 3:6 и даде път към полуфиналите на своя млад противник.
Източник: btvnovinite.bg