Юичи Сугита спечели трудно срещу Андреас Сепи с 4-6, 6-2,

...

Япония изравни на Италия, докато Нишикори играе на Чалънджър

Юичи Сугита завоюва мъчно против Андреас Сепи с 4-6, 6-2, 6-4, 4-6, 7-6(1) и Япония изравни на Италия в мача за Купа " Дейвис ", който се играе в Мориока.

Германия и Австралия си размениха по една победа в първия ден за Купа
Германия и Австралия си размениха по една победа в първия ден за Купа " Дейвис "

Зверев обърна Де Минор, Кириос се оправи елементарно с Щруф в Бризбън

Зрителите станаха очевидци два петсетови мача, траяли повече от осем часа. Сепи изоставаше с 1-2 елементи, само че направи първия пробив в петия сет. С поддръжката на публиката Сугита се избави и затвори мача с тайбрек, извоюван на 1.

В първия дуел за деня Фабио Фонини обърна Таро Даниел след 6-4, 3-6, 4-6, 6-3, 6-2.

Срещата на двойки може да се окаже решителна за крайния триумф. В нея домакините са заложили на първенците от Japan Open - Бен МакЛачлан и Ясутака Учияма, до момента в който италианците са номинирали Симоне Болели и Паоло Лоренци.

В същото време японският №1 Кей Нишикори играе на " Чалънджър " в Далас. Там той се класира за полуфинал след триумф над германеца Доминик Кьопфер със 7-6(3), 6-3 за 95 минути.