Йосиф Миладинов оглави класирането на най-добре представилите се български плувци

...

Миладинов е плувец №1 у нас, Вакареев за трети път най-добър сред треньорите

Йосиф Миладинов оглави класирането на най-добре представилите се български плувци през 2019 година Бронзовият медалист от международното състезание за юноши в Будапеща и сребърен от европейското в Казан обаче не съумя да участва на церемонията преди финалите на третия спортен ден на държавното състезание, поради тежък трафик по границите. Победителят в предните две години Антъни Иванов е втори. Седмият от европейското състезание на дребен басейн в Глазгоу и борил се в директен двубой за влизане на Топ 8 на света в Южна Корея също не участва, защото е в Съединени американски щати, където следва.
 Тренировка на националите по плуване преди Европейското в Глазгоу @@@

За трета поредна година треньор №1е неговият ментор във Вихрен Сандански Николай Вакареев. Най-добра състезателка в артистичното плуване е участничката на международното състезание в Корея Александра Атанасова. За треньор №1 в този хубав, само че сложен спорт е Галина Георгиева от варненския Аква Спорт.
 Международен шампионат по скокове във вода @@@

В скоковете във вода наградите за треньор и играч отидоха в тандема на СКПС Витоша (София) – Георги Чобанов/Димитър Исаев. Най-успешно представителите се състезатели и треньори по плуване, артистично плуване и скокове във вода бяха избрани на съвещание на Управителния съвет на БФПС.

Топ 10 на българските плувци за 2019 1. Йосиф Миладинов (Младост’91, Пловдив) 2. Антъни Иванов (Вихрен, Сандански)