Йохана Конта откри с успех кампанията си на тенис турнира

...

Конта започна с успех в Бирмингам

Йохана Конта откри с триумф акцията си на тенис шампионата в Бирмингам, откакто надделя Анет Контавейт в два сета – в обособените елементи 6-4, 6-2. Първа до пробив доближи полуфиналистката на Ролан Гарос, която реализира брейк в петия гейм, само че в осмия позволи той да бъде върнат от естонката.

Радостта й обаче бе къса след нов подобен в идващия гейм, след който Конта сервира сполучливо за откриващия сет. Във втория съпротивата на Контавейт падна и след нови два пробива британката се класира за втория кръг след към 1 часа и 15 минути. Там я чака победителката от дуела сред Йелена Остапенко и Ига Швьонтек.

От шампионата отпаднаха две от поставените тенисистки – номер 4 Елина Свитолина и номер 5 Арина Сабаленка. Украинката загуби в три сета от рускинята Маргарита Гаспарян, до момента в който беларускинята бе победена от представителката на Тайпе Су-Вей Хсие след тайбрек в заключителния трети сет. Финалистката от 2016 Барбора Стрицова също доближи до втория кръг след трисетов триумф над участващата с „ уайлд кард “ представителка на домакините Хедър Уотсън. /БГНЕС