Япония постигна втора победа на турнира от волейболната лига на

...

Японците с нов успех във Варна

Япония реализира втора победа на шампионата от волейболната лига на нациите във Варна. Азиатският отбор надви над Австралия след тайбрек - 3:2. Победата е четвърта за Япония в лигата, като азиатците имат и 5 загуби и общо 10 точки в актива си. Австралия е с един триумф, 8 провали и 7 точки в актива си.

След две равенства първоначално Япония съумя да поведе с 6:2, само че след серия на австралийците от 4 следващи точки резултатът бе подравнен при 6:6. При първото техническо спиране азиатците имаха преднина от 2 точки - 8:6. Последваха четири равенства, след които Япония означи три следващи точки и поведе с 14:11, а при второто спиране резултатът бе 16:12 за домакините в днешната среща. До края на гейма японците демонстрираха добра игра в отбрана и в офанзива и взеха първата част с 25:18.

Вторият гейм стартира също с изравнявания, след които обаче напред в резултата излязоха австралийците при 4:2. Япония изравни незабавно, а след нови две равенства гостите направиха серия от пет следващи точки и поведоха с 11:6. Японците с добра игра съумяха да изравнят при 15:15, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:15 за австралийците. След почивката последваха две изравнявания, след които Австралия съумя да поведе с 2 точки при 19:17. Австралия поведе с 4 точки при 23:19, изпусна три геймбола при 24:21 и домакините изравниха при 24:24. След още едно тъждество въпреки всичко гостите съумяха да вземат втората част с 27:25 и изравниха резултата в геймовете - 1:1.

Австралия поведе с 2:0 при започване на третата част, само че японците незабавно съумяха да изрявнят. До първото техническо спиране при 8:7 за Япония, резултатът се движеше точка за точка и бе изравняван пет пъти. След спирането играта бе извънредно равностойна, резултатът бе изравняван 8 пъти и при второто техническо спиране преимуществото бе на страната на домакините - 16:15. След спирането австралийците осъществиха три следващи точки след две страхотни обсада и ас на Трент Одея и поведоха с 18:16. След неточност в офанзива на австралийците Япония изравни при 22:22 и треньорът на гостите Марк Лебедев незабавно взе спиране. Последва още едно тъждество, след което австралийците съумяха да затворет гейма с 25:23 и поведоха с 2:1 гейма.

В началото на четвъртата част австралийците поведоха с 2 точки, само че след 6:4 японците съумяха да осъществят четири следващи точки и освен изравниха резултата, само че и поведоха с 8:6 при първото техническо спиране. След спирането резултатът бе изравняван пет пъти, след което японците поведоха с 2 точки при 14:12. При второто техническо спиране резултатът бе 16:13 за азиатския отбор. Япония поведе с четири точки незабавно след спирането, само че Австралия отвърна с три следващи точки и понижи пасива си до единствено точка при 16:17, а малко по-късно даже изравни при 22:22. След неточност при осъществяването на начален удар на австралийците, на Юджи Нишида и страхотна обсада Япония съумя да вземе гейма с 25:22 и изравни резултата, а изхода от мача щеше да се реши в тайбрека.

В началото на тайбрека Япония поведе с 2:0, само че австралийците изравниха незабавно. Последва още едно тъждество, след което още веднъж азиатският отбор дръпна с 5:3. Австралия обаче не се отхвърли и незабавно изравни след чудесна офанзива и сполучлива обсада - 5:5. След още едно тъждество Австралия с поредна страхотна обсада, сполучлива офанзива на Бо Грейъм и две неточности на японците в нахлуване съумя да поведе с 10:6. Азиатският отбор съумя да понижи изоставонето си до 2 точки при 9:11 и треньорът на Австралия Марк Лебедев незабавно взе тайм-аут. След две следващи несполучливи офанзива на австралийците японците изравниха при 12:12. Последваха още три изравнявания, след които с ас на Янагита Масахиро и страхотва обсада Япония завоюва тайбрека със 17:15 и надлежно мача с 3:2.