Янтра победи в Габрово гостуващия Партизан (Червен бряг) с 3:1

...

Янтра подчини корав Партизан

Янтра победи в Габрово гостуващия Партизан (Червен бряг) с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен триумф за втория в класирането, само че той не пристигна елементарно. Срещата стартира чудесно за габровци, които още в 3-ата минута поведоха в резултата след точно изпълнен фаул от Пламен Кожухаров. Гостите обаче не се предадоха и дуелът стана извънредно оспорван. В 20-ата минута Альоша Илиев осъществя красиво попадение за 1:1.

Той обаче остана на терена до 40-ата минута, когато се контузи и бе сменен. Секунди преди почивката влезлият на мястото му Петьо Славчев пропусна да вкара с глава след центриране на Десислав Русев. Със започване на второто полувреме домакините постановиха напън и бяха по-добрият тим до последния съдиски сигнал. Червенобрежкият вратар Веселин Ганчев избави рискови удари на Пламен Кожухаров и Искрен Писаров, а един път и гредата го избави.

Пред острещната врата пропуск направи играещият треньор Любомир Иванов. В 76-ата минута Илиян Илиев осъществя с глава за 2:1. Малко по-късно Писаров трансферира стража на Партизан – 3:1. Северозападна Трета лига 20 кръг, неделя 24 март  Янтра (Габрово) 3:1краен резулат  Партизан (Червен бряг)