Янтра победи с 2:1 едноименния тим на град Севлиево в

...

Жега в Габрово! Янтра удари Севлиево в дербито

Янтра победи с 2:1 едноименния отбор на град Севлиево в дербито на Габровска област. Двубоят е от осмия кръг на Северозападна Трета лига. Получи се същинска борба с по три гола и греди, както и искания за неотсъдени дузпи. Първото полувреме бе равностойно, като топката по един път спря в двете мрежи. Гостите поведоха в 19-ата минута, когато Альоша Илиев се възползва от неориентираността на двойката централни бранители на противника и изпревари габровския вратар. Малко преди почивката Ивайло Тодоров изравни след центриране от корнер.

След почивката домакините доближиха до цялостен поврат. Преди това обаче севлиевци желаеха дузпа за нарушаване против Добрин Петров. В 55-ата минута след двойно подаване с Християн Василев, Християн Кожухаров стреля по диагонала за окончателното 2:1. В оставащото време до края Петър Казаков от Севлиево, Християн Кожухаров и Тодор Чирпанов от Янтра уцелиха по един път гредите. Гостите пък имаха искания за още една неотсъдена дузпа против Димитър Байдаков. Накрая Дорин Петров пропусна отлична опция да изравни резултата.

Останалите мачове от кръга са през днешния ден от 17:00 часа като се изключи Академик (Свищов) – Левски (Левски). Въпросната среща е отсрочена за 24 октомври, поради приключващия през днешния ден тридневен обичаен празник на крайдунавския град – " Свищовски лозници ".