Янтра (Габрово) взе дербито на Габровска област срещу гостуващия му

...

Янтра на върха при Бдин след класика в дербито с Трявна

Янтра (Габрово) взе дербито на Габровска област против гостуващия му Трявна с 3:0. Това е изтегления дуел от утрешния десети кръг на Северозападна Трета лига. Победата изравни по точки селекцията на Петър Кръстев с водача Бдин (Видин), като головата разлика на видинчани е с едно попадение повече.

Получи се същинско дерби на стадион „ Христо Ботев “. Домакините обаче превъзхождаха и разумно завоюваха. Съперникът им заложи на отбранителна тактичност. Пламен Кожухаров и Стефан Иванов пропуснаха да открият резултата през първото полувреме. Това обаче се случи след почивката, когато тима на Янтра доминираше тотално. Искрен Писаров отхвърли гостите с две попадения за 5 минути. В 60-ата след двойни подавания с братя Кожухарови, той стреля неспасяемо от границата на наказателното поле. Малко по-късно се оказа най-съобразителен при блъсканица пред вратата на Трявна – 2:0. Габровци заредиха офанзива след офанзива, само че третото попадение все оставаше мираж. То падна десетина минути преди края, когато Пламен Кожухаров трансферира вратаря на противника с шут от центъра на терена. Секунди по-късно Стефан Иванов уцели гредата.

За цялостен мач футболистите на Трявна не заплашиха нито един път отстрещната врата. Северозападна Трета лига 10 кръг, четвъртък 11 октомври  Янтра (Габрово) 16:00  Трявна