Йънг Бойс с лекота се класира за груповата фаза на

...

Тирана затрудни Йънг Бойс само до първия гол

Йънг Бойс с лекост се класира за груповата фаза на Лига Европа. Шампионът на победи с 3:0 албанския Тирана след попадение на Кристиан Фаснахт до почивката и два гола на Жан-Пиер Нсам след почивката.

Първото полувреме не беше елементарно за домакините, макар че те имаха тотално превъзходство. Отборът от Берн сътвори няколко чисти положения, които пропусна. Домаинацията на Йънг Бойс въпреки всичко даде резултат в 42-ата минута, когато Кристиан Фаснахт се възползва от подаване на Нгумо Нгамалеу и се разписа за 1:0.

След почивката швейцарците се забавляваха на терена и доста бързо взеха решение всичко в своя изгода. В 52-ата минута Жан-Пиер Нсам повиши на 2:0 след нова асистенция на Нгамалеу, а в 64-ата композиция сред Фаснахт и Нсам приключи с трети гол във вратата на Тирана.

Гостите от приключиха мача с човек по-малко, откакто в 67-ата минута Агустин Тораса беше изпъден. Йънг Бойс обаче нямаше желание да вкарва още попадения и умерено дочака края на срещата.

3:0
П. Нсам (64) Лига Европа final кръг, четвъртък 1 октомври  Йънг Бойс 3:0краен резулат  Тирана