Йънг Бойс и Цървена звезда завършиха наравно 2:2 в първия

...

"Звезда" вкара два безценни гола, всичко ще се реши в Белград

" Йънг Бойс " и " Цървена звезда " приключиха наедно 2:2 в първия мач сред двата отбора от плейофите на шампионата. Срещата се игра на " Стад де Сюис " в швейцарската столица Берн, а головете на непознат терен слагат " червено-белите " в отлична позиция преди реванша след седмица.

За " Звезда " още веднъж доста мощен мач направи някогашният вратар на " Лудогорец " Милан Борян. Той обаче позволи попадение още в 7', когато Роджър Асале се измъкна и прати топката под плонжа на стража.

Сръбският първенец отвърна на удара относително бързо и в 18' Милош Дегенек изравни с глава. Равенството се резервира до почивката.

Гостите бяха по-активни при започване на второта част и в 46' Матео Гарсия прати топката в мрежата, възползвайки се от центриране на Maрко Гобелич.

Четвърт час преди края за швейцарците бе отсъдена дузпа, която влезлият като запаса малко по-рано Гийом Оаро трансформира в гол, оформяйки крайния резултат - 2:2.

Така " Цървена звезда ", обичайно мощен хазаин, гледа с убеденост към реванша на ст. " Райко Митич " в Белград.

И двата отбора дебютираха в групите на Шампионската лига през предишния сезон и ще опитат да повторят достижението. Сблъсъкът е втори посред им в пресявките на най-авторитетния клубен шампионат. " Звезда " и " Йънг Бойс " се срещнаха и през 2004 година, само че във втория квалифационен кръг. Тогава сръбският гранд също стигна до 2:2 като посетител, само че завоюва с 3:0 вкъщи.
Източник: btvnovinite.bg