Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на турнира на клей

...

Янаки Милев е на четвъртфинал в Анталия, Адрияно Дженев отпадна

Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на шампионата на клей за мъже в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Българинът се наложи със 7:6(7), 6:1 над Дакс Дондерс от Нидерландия след час и 35 минути игра.

18-годишният Милев изоставаше с 2:4 в първия сет, само че съумя да стигне да тайбрек. В него той отрази три сетбола на съперника и завоюва с 9:7 точки. Във втората част Милев нямаше проблем и се наложи с 6:1. В първия кръг Милев победи със 7:6(5), 6:3 Марвин Мьолер от Германия.

На четвъртфиналите Милев ще играе против №3 в схемата Хуан Пабло Пас от Аржентина. Във втория кръг Пас отстрани Адрияно Дженев с 6:3, 7:6(6).

17-годишният Дженев поведе с 2:0 в първия сет, само че завоюва единствено един от идващите седем гейма. Във втората част нямаше пробиви и се стигна да тайбрек. В него Адрияно пропусна два сетбола и отстъпи с 6:8 точки.