Ямбол победи с 87:83 (27:11, 23:22, 15:20, 22:30) Академик Пловдив

...

Ямбол подчини Академик Пд и записа първа победа в НБЛ

Ямбол победи с 87:83 (27:11, 23:22, 15:20, 22:30) Академик Пловдив като хазаин в мач от първия кръг на НБЛ. Успехът е първи за отбора на Александър Алексиев, който има и две загуби в сметката си. Тимът от Пловдив е с баланс 0-3.

В идващия кръг Академик гостува на Черно море Тича, а Ямбол почива.

Срещата стартира стремително за домакините, които поведоха с 15:1 след 5 минути игра, а по-късно до края на частта усилиха разликата до 16 точки. Въпреки равностойната втора четвърт, баскетболистите на Ямбол се отдръпнаха с задатък от 17 точки на почивката. След паузата гостите се посъбудиха и съумяха да понижат пасива си на 12 точки преди последните 10 минути на срещата в зала „ Диана “. Двата тима продължиха надлъгването до последните секунди, само че в последна сметка Академик не съумя да обърне резултата в своя изгода.

Георги Герганов и Декуан Морис изиграха доста мощен мач за Ямбол, завършвайки с по 26 точки, 16 вкара Павел Маринов, а с 13 приключи Трей Сампсън.

За Академик Пловдив Васил Бачев наниза 26 точки, а 20 добави Тони Гуджино.