Ямбол победи гостуващия ЦСКА с 90:65 (15:16, 35:15, 28:14, 12:20)

...

Ямбол победи ЦСКА с 90:65 в последен двубой от 9-ия кръг НБЛ

Ямбол победи гостуващия ЦСКА с 90:65 (15:16, 35:15, 28:14, 12:20) в последна среща от деветия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Така двата тима към този момент имат по три победи в шампионата, като " алените " с една загуба повече.

Това беше първи формален мач сред тези отбори след 13-годишна пауза. Последният дуел сред Ямбол и ЦСКА в елита на българския баскетбол се изигра на 10 януари 2009 година. Тогава ямболският тим побеждава с 88:61, а това е най-голямата разлика в историята, с която Ямбол печели против " алените ".

Днес домакините също бяха по-добри на паркета и преобладаваха в огромни интервали от мача. Играчите на Ямбол започнаха мощно дуела, като най-голямо предимство имаха във втората четвърт, извоювана с 35:15. Ямболци затвърдиха триумфа си със мощна трета част, в която усилиха задатъка си до 33 точки и направиха обрата неосъществим.

Столичани играха доста нервно и направиха 25 неточности, като стреляха с едвам 37 % успеваемост. За сметка на това домакините имаха и отличен % в стрелбата от игра - 71%.

За Ямбол се отличи Уилям Таваре с 27 точки и 5 битки, 15 точки и 5 асистенции добави Иван Лилов, а с 11 точки и 6 битки приключи Трей Симпсън.

За ЦСКА Джордан Калахан записа 15 точки и 6 асистенции, 13 вкара Мартин Сотиров, а по 12 Алекс Симеонов и Зейн Ноулс.

В идващия кръг Ямбол гостува на Левски, а " алените " ще посрещнат Черно море Тича.