Втородивизионният Поморие отнесе играещия в Югоизточната Трета лига Черноморец 1919

...

Поморие отнесе Черноморец

Втородивизионният Поморие отнесе играещия в Югоизточната Трета лига Черноморец 1919 (Бургас) с 5:0 в последната си контрола преди старта на шампионата. Първото полувреме беше равностойно, като двата тима изпуснаха по две положителни положения. Пет минути преди края на първата част отдалечен удар на Бекир Расим изненада вратаря на " акулите " Борислав Тотев и топката се спря в мрежата.

След почивката двамата треньори направиха доста промени. Наставникът на Черноморец Радостин Кишишев пусна момчета от школата, двама на проби, а някои не играха на позициите си. След 55-ата минута от това се възползва съставът на Поморие, който вкара нови четири гола с помощта на Живко Хаджиев, Теодор Стефанов, Иван Янчев и Християн Казаков. За Черноморец най-хубавото състояние изтърва Иван Илиев.