Вторият отбор на Етър победи Локомотив (Дряново) с 3:2 във

...

Дузпа, отменен гол, нерви и червен картон при нов успех на малките боляри

Вторият тим на Етър победи Локомотив (Дряново) с 3:2 във Велико Търново. Двубоят е от шестия кръг на Северозападна Трета лига.

Освен петте гола в мача имаше още голови обстановки, дузпа, анулиран гол, нерви и червен картон.

Гостите започнаха по-добре. Предимството си материализираха половин час след началния съдийски сигнал с прецизен удар на капитана Константин Йорданов. Младият отбор на домакините обаче мигновено изравни с попадение на Стивън Манолов. Именно той направи цялостен поврат в резултата, разписвайки се десетина минути след почивката. Негов съотборник обаче игра с ръка в наказателното поле и рефера Мирослав Михайлов отсъди дузпа, която Емил Копаранов вкара за 2:2 в средата на полувремето.

Същински екшън се разигра в последните минути на срещата. Първо влезлият като запаса за дряновци – Рачо Генков означи гол, само че той не беше зачетен. Малко по-късно резервата на Етър – Кристиян Кънчев бе прецизен – 3:2. Миг след попадението локомотивци реагираха бурно, с искания за засада на състезател на противника. Съдията обаче не почете митингите им. Последва нова търновска офанзива, при която локомотивци отново претендираха за засада, сигнал не последва, Генков застигна устремил се с топката противник, фаулира го и реферът го в профил с червен картон.

Етър ВТ II: 1. Иван Георгиев, 73. Борислав Марков, 4. Десислав Пенев, 7. Димитър Байдаков (капитан), 5. Димитър Цонев, 99. Велизар Тонков, 14. Кристиян Иванов, 17. Стивън Манолов, 22. Калоян Митев, 16. Юлиян Райков, 70. Христо Марков.
Треньор – Марин Стефанов

Локомотив Дряново: 1. Иван Христов, 13. Денчо Шипкалиев, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 2. Тихомир Димитров Трифонов, 8. Константин Йорданов (капитан), 23. Явор Генчев, 14. Тодор Чирпанов, 9. Момчил Савов, 17. Георги Колев, 21. Емил Копаранов.