Втората ракета на България Елица Костова се класира за втория

...

Елица Костова стигна втория кръг в Чехия

Втората ракета на България Елица Костова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в Старе Сплави (Чехия) с награден фонд 25 хиляди $ и гостолюбие. Поставената под номер Костова победи в извънредно оспорван мач квалификантката Мартина Колменя (Италия) с 6:4, 6:7(5), 7:6(2) за 3:20 часа.
В решителния трети сет българката преодоля пасив от 1:4, след което завоюва тайбрека със 7:2 точки, а с това и срещата. Така Костова си обезпечи 6 точки за международната класация и 392 $. Следващата й съперничка е квалификантката Ана Бондар (Унгария).
Вчера Изабелла Шиникова също се класира за втория кръг на шампионата, откакто победи с 6:4, 6:4 представителката на домакините Анета Кладивова, " щастлива губеща " от квалификациите. Костова и Жаклин Адина Кристиан (Румъния), водачки в схемата, доближиха и до четвъртфиналите на двойки.