Втора победа във втория си мач постигна Черно море, като

...

"Верея" не затрудни "Черно море"

Втора победа във втория си мач реализира " Черно море ", като този път се оправи с " Верея " с 4:0 като посетител. Мариян Огнянов вкара два гола, подаде за още един против странния състав на домакините.

Гостите от Варна бяха съвсем идеално ефикасни и в двете си прилични офанзиви преди почивката вкараха два гола. Още в 4-ата минута крайният бранител Сукуп се разписа, откакто беше изведен по прелестен метод от Мариян Огнянов самичък против вратаря. В ответната офанзива Георги Андонов можеше да изравни, само че от 4 метра не съумя да засече както би трябвало чудесното центриране на Здравко Илиев.

В 13-ата минута Божилов можеше да вкара втори гол за гостите, само че това стана 15 минути по-късно, когато Огнянов се разписа след центриране на Сукуп, а отбраната на " Верея " просто остана пасивна.

С началото на второто полувреме старозагорци пробваха да упражнят напън и първата им опция беше пропусната от Георги Андонов, който обаче след това се контузи и напусна.

Но откакто укротиха стихийния напън, моряците стигнаха до трети гол в 77-ата минута, чийто създател стана още веднъж Огнянов. Цветелин Чунчуков свърши главната работа, откакто се пребори в наказателното поле с Елиаш да Силва, след това в бъркотията топката мина към Зехиров, чийто удар обаче беше блокиран. След това топката попадна у Огнянов, който от близо нямаше проблеми.

В 82-ата минута дълъг пас на Александър Цветков откри Чунчуков, който мина като на церемониал край тромавия Иво Иванов и излезе самичък против вратаря Аргилашки, като това не му представляваше проблем да вкара. В края на мача домакините се активизираха и пробваха два далечни изстрела посредством Янислав Иванов и Бенгюзов, само че топката мина в страни.

В последната секунда на мача резервата Марек Кузма можеше да вкара и пети гол, откакто излезе самичък против Иво Иванов, който необяснимо отстъпваше, а ударът му след финт се отби в страничната греда.

" Верея ": Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Селим Бен Джемия, Иво Иванов, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов, Осман Балде (58- Елиаш да Силва), Илиян Йорданов, Георги Андонов (62- Мехди Фенуш), Еркебулан Нургалиев (73- Янислав Иванов), Валери Домовчийски

" Черно море ": Емил Михайлов, Ондрей Сукуп, Илиас Хасани, Орлин Старокин, Мартин Костадинов, Александър Цветков, Георги Илиев, Атанас Зехиров (78- Иван Коконов), Мариян Огнянов, Георги Божилов (69- Стефан Станчев), Цветелин Чунчуков (84- Марек Кузма)
Източник: btvnovinite.bg