Всички осминафинални двойки в 32-рото издание на Купата на африканските

...

Всичко е ясно: Мали и Тунис отиват на осминафинал

Всички осминафинални двойки в 32-рото издание на Купата на африканските народи към този момент са ясни. Мали и Тунис са двата тима, които приключиха надлежно на първо и второ място в своята група и се класираха последни за елиминациите.

В последната си среща от груповата фаза на конкуренцията Мали победи с 1:0 Ангола. Единственото попадение в мача беше дело на Амаду Хайдара, който означи в 37-ата минута след красива композиция и шут отвън наказателното поле.

През второто полувреме футболистите на Мали се пробваха да създадат успеха си още по-изразителна, само че по този начин и не съумяха и мачът приключи 1:0.

В другата среща в групата Тунис и Мавритания приключиха 0:0, което даде преимущество на " орлите ". Те събраха 3 точки, с 1 повече от Ангола и Мавритания, и приключиха втори в групата.