Всички челници до петото място във Франция затвориха есенния полусезон

...

Челниците във Франция затвориха полусезона с победи

Всички челници до петото място във Франция затвориха есенния полусезон с победи. В 19-ия кръг, финален и за 2017 година, всички мачове се играха едновременно, а отборите, заели челните пет позиции в есенното класиране, завоюваха мачовете си, а в от челните осем единствено един тим /Ница/ приключи мача си наедно, а другите биха.

Лидерът ПСЖ завоюва леко като хазаин с 3:1 против гостуващия Каен, като изключително хубав бе първият гол за парижани – направен от Мбапе и вкаран триково с пета от Кавани. След почивката се разписа и самият Мбапе, както и Бершиш направиха 3:0, а в самия край от дузпа Сантини вкара почетно за 3:1.

ПСЖ финишира годината с 50 точки на върха.

източник: БГНЕС

Монако надделя Рен с 2:1 като хазаин и единствено с 1 гол повече 46:19 против 46:20 е втори в таблицата, като и двата отбора имат по 41 точки.

Лион победи Тулуза като посетител с 2:1, като водеше с 2:1 до 95-ата минута, само че тогава гол за Тулуза направи резултата „ единствено “ 2:1 за Лион, като този гол прати гостите на третата позиция.