Вратите ни са широко отворени за общините, които имат затруднения,

...
Вратите ни са широко отворени за общините, които имат затруднения,
Коментари Харесай

Кирил Петков: Вратите ни са широко отворени за общините, които имат затруднения

" Вратите ни са необятно отворени за общините, които имат усложнения ", сподели по време на блиц-контрола министър председателят Кирил Петков в отговор на въпрос на Джейхан Ибрямов от Движение за права и свободи, заяви БГНЕС.

" Българските общини към този момент получават помощ, като част от помощите, които са за небитовите консуматори. Тук става дума за спомагателни помощи. Направихме оперативно съвещание на Министерски съвет и взехме решение, че ще създадем работна група, която да изисква какви средства им трябват. Когато видяхме образци като в Столична община, където една лампа от едната страна на улицата коства 5755 лева, а от другата страна същата лампа коства 1587 лева и по едно и също време с това получихме предпочитание за още финансова помощ, ние се стреснахме. Дали част от тези общини имат потребност за тези спомагателни пари, тъй като харчат 4 пъти повече, в сравнение с би трябвало за част от своите капиталови разноски или в действителност са затруднени ", попита Кирил Петков.

Той уточни, че страната няма пари, а тези пари се вземат от данъкоплатците и се преразпределят. Кирил Петков акцентира, че оттук насетне никой няма да може да харчи непрозрачно пари.

" Планът за възобновяване и резистентност е предаден на Европейска комисия, тя приветства новите промени ", сподели Петков в отговор на въпрос на Томислав Дончев от ГЕРБ - Съюз на демократичните сили по кое време България ще има утвърден План за възобновяване и резистентност, съглашение за партньорство и утвърдени оперативни стратегии, съобщи кореспондент на БГНЕС.

" Отговорът на вашия въпрос, непосредствено мога да кажа, че проектът е предаден на Европейска комисия сега и тя го преглежда. Предаването лиши много съществени промени в някои от секторните политики. Като образец мога да ви споделя бранш " Енергетика ". В момента, както знаете има голяма взаимозависимост от съветския газ. Едновременно с това имаме много огромна взаимозависимост в енергетиката в АЕЦ " Козлодуй " и по едно и също време с това сега в спора, който нараства сред НАТО и Русия имаме значителен риск от евентуални наказания. Едновременно с това в проекта, който ние заварихме, имаше парогазова централа, която да вземем за пример дава зависимостта да се усили още повече от тези доставки и българската самостоятелност в енергийно отношение беше понижена. Ние като едно ново държавно управление не може да приемем този вид зависимости и трябваше да преработим част от проекта по този начин, че да можем да имаме по-независима енергетика, по-зелена енергетика и всичко това успяхме да го създадем за доста пай интервал ", съобщи още Кирил Петков.

Томислав Дончев съобщи, че тук времето има голямо значение.

" Ако вие имате утвърден проект през днешния ден, вие би трябвало да договаряте по 600 млн. на месец., тъй като крайният период за договаряне е 2023 година Второ, в случай че имате утвърден проект и целия пакет оперативни стратегии и парите стигнат април месец, вие май месец, познавайки особеностите на капиталовия развой, те ще са разполагаем на крайния ползвател 2023 година Радвам се, че имате изпратена нова версия на Плана за възобновяване и резистентност. Не е отлично, че никой от България не я е виждал. Съвсем различен е въпросът, че проектът е пренаписван повече време, в сравнение с е написван ", съобщи още Томислав Дончев.

Той прикани проектът да бъде изработен притежание и на българските жители.

Кирил Петков изясни, че ще има публични разисквания на проекта.

Според него е доста по-добре да изчакаме още две-три седмици, в сравнение с да похарчим милиарди, които могат да трансформират бъдещото на България по " извънредно неверен метод ".

Петков обърна внимание, че става въпрос за част от политиките, които са заварили, наследени от работата на ГЕРБ.
Източник: faktor.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР