Вратарят с български корени Александър Георгиев от Русе направи 32

...

Ню Йорк бие с вратар от Русе

Вратарят с български корени Александър Георгиев от Русе направи 32 спасявания и оказа помощ на Ню Йорк Рейнджърс да победи с 2:1 домакина Нешвил в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига, оповестява БНР. Филип Хитил и Райън Стром вкараха  в края на първата и при започване на втората третина за гостите, които записаха трети триумф в последните си четири мача. Виктор Арвидсон върна едно попадение при цифров превес, само че по-късно Георгиев беше на висота и не позволи равнене.

Едмънтън оглави класирането в Западната конференция след триумф с 2:1 в залата на Питсбърг. Леон Драйзайтл вкара победния гол в 2:37 минута на продължението, а вратарят Майк Смит отрази 51 изстрела. Давид Пастрънак се отличи с попадение и две асистенции, а Бостън завоюва семейството си на Отава с 5:2. Туука Раск парира 30 удара за вицешампионите.

Ню Йорк Айлъндърс изравни клубния си връх, откакто реализира девета поредна победа след 1:0 над домакина Бъфало. Дерик Брасард осъществя единственото попадение в първата част, а гостите не престават най-хубавата си серия от 30 години насам, като за последно завоюваха девет пъти подред през сезон 1989/1990.

Бъфало пък позволи първо домакинско проваляне за акцията в постоянното време, откакто не съумяха да преодолеят Семьон Варламов от 27 точни изстрела. Сергей Бобровски реализира първия си " шътаут " с екипа на Флорида, който разруши гостуващия Детройт с 4:0. Бобровски блокира 22 изстрела и за 34-и път в кариерата си не позволи гол в мач от НХЛ. Александър Барков се отличи с гол и асистенция за домакините, които завоюваха за пети път в последните си седем срещи. Джонатан Берние направи 37 спасявания, само че Детройт загуби за десети път в 11 мача.

Ню Джърси реализира първата си победа като посетител през акцията след 5:3 над Каролина. Майлс Ууд се отличи с гол и асистенция за триумфа. Дейвид Ритич парира 43 удара и записа втори " шътаут " в лигата при успеха с 3:0 на Калгари над домакина Кълъмбъс. Шон Монахън, Сам Бенет и Матю Ткачук вкараха за канадците. Райън О`Райли осъществя в 2:27 минута на продължението, а Минесота надви с 4:3 над първенеца Сейнт Луис.
Източник: standartnews.com