Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 44 спасявания, а

...

Алекс Георгиев с 44 спасявания, Рейнджърс се справи с Торонто като гост

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 44 спасявания, а Ню Йорк Рейнджърс победи като посетител Торонто с 2:1 след продължение и прекъсна серията си от пет следващи загуби в шампионата на НХЛ.

Павел Бучневич даде задатък на Рейнджърс с гол в третата част, а Райън Стром донесе успеха, откакто беше прецизен 1:48 минута след началото на продължението. Зак Хайман означи попаденията за Торонто, а Фредерик Андерсен отрази 26 удара.

Сент Луик победи като хазаин водача в класирането на постоянния сезон Тампа Бей с 4:3 и постави завършек на серията от седем следващи триумфа на противника. За спечелилите точни бяха Робърт Томас, Александър Стеен, Владимир Тарасенко и Брейдън Шен. Домакините вкараха три шайби в границите на 75 секунди преди първия интервал. За Тампа Бей се разписаха Алекс Килорн, Брейдън Пойнт и Стивън Стамкос.