Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 40 спасявания, но

...

Александър Георгиев направи 40 спасявания при загубата на Колорадо Аваланч от Едмънтън Ойлърс

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 40 спасявания, само че това се оказа незадоволително и неговият Колорадо загуби с 2:6 при гостуването на Едмънтън в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Резултатът след първата третина бе еднакъв - 2:2, само че по-късно Едмънтън взе самодейността и с по два гола във втората и третата част стигна до безапелационната победа, с която си подсигурява присъединяване в плейофите за пети следващ сезон.

Конър Макдейвид и Ивендър Кейн вкараха по два гола за триумфа на Ойлърс.

Колорадо е на второ място в Централната дивизия със 102 точки.

Аризона Койотис направи извънреден поврат и стигна до триумфа против Вегас Голдън Найтс със 7:4.

" Койотите " губеха с 1:4 след втората третина, само че след фамозна последна част, в която вкараха шест безответни гола, стигнаха до безапелационната победа.

Майкъл Каркон вкара два гола, а Алекс Керфуут добави гол и асистенция за триумфа на Аризона.

Лидерът на Изток Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 4:3 при гостуването на Детройт Ред Уингс. Барклей Гуудроу вкара два гола, а по един път за петия следващ триумф на Рейнджърс като посетител се разписаха Уил Кайли и Крис Крайдър.