Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 15 спасявания и

...

Александър Георгиев с 15 спасявания при победа на Ню Йорк Райнджърс в НХЛ

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 15 спасявания и оказа помощ за успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 6:3 над Сан Хосе в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига.

Артьоми Панарин осъществя хеттрик и добави асистенция, Мика Зибанеджад се разписа два пъти, а Йеспер Фаст способства с гол и асистенция.

Боб Богнър дебютира на кормилото на Сан Хосе, откакто по-рано през седмицата размени уволнения Пийт ДеБур, само че домакините пропиляха задатък от 3:2 и позволиха поврат с четири безответни попадения в третата част.

Томаш Хертл, Лоуган Кутюр и Брендън Дилън се разписаха при шестата поредна загуба на Сан Хосе.
Детройт прекъсна серия от 12 следващи провали след 5:2 над гостуващия Уинипег. Роби Фабри се отличи с два гола и асистенция, а Филип Задина и Филип Хронек прибавиха по гол и две асистенции. Дарен Хелм също вкара, а вратарят Джонатан Берние отрази 26 удара.

Кайл Конър се разписа два пъти за гостите, а Конър Хелебък парира 29 изстрела.

Тампа Бей надви над гостуващия водач в Атлантическата дивизия Бостън с 3:2. Стивън Стамкос осъществя два пъти, Брейдън Пойнт също се разписа, а Никита Кучеров способства с две асистенции. Андрей Василевски избави 27 удара, а Тампа победи Бостън за седми следващ път.

Брайън Ръст вкара в 3:02 минута на продължението и донесе триумфа на Питсбърг с 1:0 над гостуващия Кълъмбъс. Вратарят Тристан Джари отрази 17 изстрела и записа трети " шътаут " в четирите си мача като титуляр през този сезон.
Минесота продължи серията си с точки като хазаин на 11 следващи мача след 6:5 над Едмънтън.

Носителят на купа " Стенли " Сейнт Луис завоюва с 4:2 над гостуващия Лас Вегас и оглави класирането в Западната конференция. Оскар Сундквист приключи с гол и асистенция за първенците, а Джордън Бинингтън парира 27 изстрела.

Елиас Петерсон осъществя в 40-ата секунда на продължението и донесе триумфа на Ванкувър над гостуващия Каролина с 1:0. Стражът на канадците Якоб Маркстрьом направи 43 спасявания за първия си " шътаут " през сезона.
Лос Анджелис прекъсна серия от 11 мача без победа като посетител след 2:1 в залата на Анахайм. Мат Лъф и Джеф Картър вкараха, а Тайлър Тофоли записа две асистенции. Джонатан Куик способства с 36 отразени удара.

Калгари двата три безответни гола за две минути и половина при започване на третата част и победи гостуващия Торонто с 4:2 в канадското дерби. Джони Годро се разписа два пъти, а Травис Хамоник добави гол и асистенция. Вратарят Дейвид Ричи парира 32 изстрела.