Впечатляващ обрат направи Монако във френската Лига 1. Монегаските победиха

...

"Монако" направи пълен обрат за 18 минути

Впечатляващ поврат направи " Монако " във френската " Лига 1 ". " Монегаските " победиха с 3:2 " Троа " на стадион " Луи II ", макар че изоставаха с 0:2 до 70-ата минута.

До преднината от 2 гола на гостите се стигна след груби неточности на вратаря на " Монако " Даниел Субашич. Хърватският национал първо изпусна топката след лек удар на Сайф-Един Кауи и Хьон-Джун Сок я довкара в мрежата на домакините.

В началото на второто полувреме Субашич почисти топката в тялото на голмайстора на " Троа ", който се озова на празна врата и осъществя 5-ото си попадение с осмия си прецизен изстрел за сезона.

" Монегаските " се хвърлиха в офанзивата и понижиха изоставането си посредством и на малко шанс. Защитникът на противниците им Матио Деплан си вкара автогол.

Влезлият след почивката Гидо Карийо стана воин за " Монако " с двете си попадения в 85-ата и в 88-ата минута.

Шампионите за 2017 година имат актив от 35 точки на втора позиция в Лига 1. Лидерът " Пари Сен Жермен " има девет точки повече. " Троа " е на 17-о място с 18 точки.
Източник: btvnovinite.bg