Волфсбург спечели с 4:2 гостуването си на последния отбор в

...

Волфсбург спечели гостуването си на Падерборн с 4:2

Волфсбург завоюва с 4:2 гостуването си на последния тим в Бундеслигата Падерборн и постави завършек на серията си от три загуби.

Бен Цолински откри за домакините в 22-ата минута, само че единствено 4 минути по-късно Робин Кнохе изравни. Ключово за развиването на срещата беше събитие в 33-ата минута. Герит Холтман от Падерборн посегна и удари леко без топка Ренато Щефен. Реферът незабавно сподели червен картон на провинилия се футболист.

Волфсбург вкара втори гол посредством Даниел Гинчек в 40-ата минута. В 60-ата минута още веднъж отново Гинчек повиши на 3:1.

Гостите се отпуснаха и в 72-ата минута бяха сюрпризирани от мощен изстрел на Себастиан Василиадис, който вкара за 2:3.

В 76-ата минута Максимилиан Арнолд обезпечи триумфа с тъкмо осъществяване от директен свободен удар, което се оказа отвън обсега на вратаря Леополд Цингерле.

Волфсбург е на 7 точки от шестото място и в борбата за присъединяване в " Лига Европа " В настоящия европейски шампионат ше играе на 1/16-финал с шведския Малмьо.

Падерборн е твърдо финален, само че първият отбор над чертата е единствено на една победа разстояние.