Волфсбург продължава единствен да бъде без поражение в Бундеслигата и

...

Волфсбург не се огъна и срещу РБ

Волфсбург продължава единствен да бъде без проваляне в Бундеслигата и след осмия кръг. Днес “вълците” се пребориха за 1:1 при визитата си на участника в Шампионската лига Република България (Лайпциг). Тимо Вернер вкара за домакините в 54-ата минута, само че осем преди края голмайсторът на Волфсбург Ваут Вегхорст беше прецизен.

Победа щеше да изкачи всеки един от двата тима на върха преди останалите срещи. Сега те остават в топ 4, откакто Фрайбург и Байерн (Мюнхен) не съумяха да стигнат до трите точки в своите дуели.

Лайпциг беше по-силният тим преди почивката, само че стигна до попадение малко след подновяването на играта за втората част. В 54-ата минута Вернер завоюва топката в центъра на отбраната на противника и с помощта на скоростта си излезе самичък против вратаря и осъществя.

След това Волфсбург заигра по-добре и упражни напън, довел до точния изстрел на Вегхорст в 82-ата.

Wolfsburg equalise through Wout Weghorst

#DieRotenBullen #RBLWOB 1-1 (82') pic.twitter.com/OuuVnAdBBu
— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN) October 19, 2019
През идната седмица и на двата отбора им предстоят мачове в евротурнирите. В сряда Разенбалшпорт приема Зенит в ШЛ, а в четвъртък “вълците” гостуват на Гент в Лига Европа.
15 - The only time @VfL_Wolfsburg had more points after eight games than currently (16) was 15 years ago (2004-05, 18) under Eric Gerets. Unbeaten.#Bundesliga #rblwob pic.twitter.com/cLIQBLtKZ7
— OptaFranz (@OptaFranz) October 19, 2019 СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ
Бундеслига 8 кръг, събота 19 октомври  Ред Бул Лайпциг 1:1краен резулат  Волфсбург