Волфсбург и Борусия Дортмунд играят при резултат 0:1 в двубой от

Волфсбург и Борусия Дортмунд играят при резултат 0:1 в двубой от ...

НА ЖИВО: Волфсбург-Борусия Д, гостите поведоха.

Волфсбург и Борусия Дортмунд играят при резултат 0:1 в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата. Попадението за "жълто-черните" бе дело на Рафаел Гереро.

Двата отбора стартираха в спокойно темпо и в началото не предприемаха по-дълбока преса. Домакините на два пъти застрашиха вратата пазена от Роман Бюрки след центрирания, но вратарят на "жълто-черните" хладнокръвно се намеси.

Постепенно Борусия Дортмунд пое контрола на топката и с многоходови атаки се опитваше да преодолее защитата пред Кастеелс.

В 16-ата минута Торган Азар получи топката на границата на наказателното поле и стреля с левия крак, но кълбото мина на метър от десния страничен стълб на вратата.

Домакините отговориха с добре организирана атаката и центриране на задната греда, където Ют Вергхорст стреля с глава, но покрай левия страничен стълб на Роман Бюрки.

В 32-ата минута Борусия Дортмунд откри резултата. Юлиан Брант задържа отдясно и подаде технично към Ашраф Хакими. Мароканецът продължи към нахлуващият на скорост в наказателното поле Торган Азар. Белгийският национал центрира успоредно на голлинията, в първия момент Ерлинг Халанд се размина с топката, но на задна греда непокритият Рафаел Гереро с удар в близия ъгъл реализира - 0:1.

32 | GOOOAAAALLLLLL!!!

RAPHA!!! RAPHA!!! RAPHA!!!#WOBBVB 0-1 pic.twitter.com/nezr52e6GF
— Borussia Dortmund (@BlackYellow) May 23, 2020
Борусия Дортмунд излиза със същите 11, които започнаха и при успеха с 4:0 над Шалке 04 преди седмица. Голмайсторът Ерлинг Холанд е на върха на атаката, а Юлиан Брант и Торган Азар ще действат в близост до него. Английският национал Джейдън Санчо пак е сред резервите, след като лекуваше контузия.

От своя страна Волфсбург се бори за място в Лига Европа, като за момента е шести.