Волейболният тим на Хебър стартира с победа новия сезона в

...

Хебър започна сезона с победа над Монтана

Волейболният отбор на Хебър започва с победа новия сезона в Суперлигата.

В първия си мач от шампионата пазарджиклии победиха вкъщи Монтана с 3:1.

В обособените елементи нашите се постановиха след 21:25, 25:21, 25:19, 25:20) в мач, игран в спортна зала " Васил Левски ".

Двата тима започнаха равностойно срещата, след което отборът на Монтана се активизира и дръпна с добра разлика.

Хебърци обаче набраха инерция и изравниха, а по-късно и поведоха.

Монтанчани обаче не останаха безучастни и още веднъж излязоха напред, като се възползваха и от грешките на съперника.

В идващите минути на терена се разигра същински екшън - при 12:13 момчетата на Атанас Петров се приближиха до волейболистите от Северозапада, само че те още веднъж усилиха преднината си.

След серия на Хебър резултатът още веднъж бе подравнен (17:17).

Последва ново догонване и нова преднина за вицешампионите.

Предимството на гостите се резервира до края и те затвориха гейма след 25:21. Домакините направиха повече неточности - 12, против 6 за Монтана. В офанзива волейболистите на Даниел Пеев бяха по-добри, както и на посрещане.

Втората част още веднъж започва равностойно, след което Хебър поведе.

Три следващи аса на Стойко Ненчев усилиха преднината на пазарджиклии до 8:3. После макар опитите на волейболистите на Монтана да стопят разликата, тя набъбна до 16:9. Постепенно дистанцията се съкрати на 4 точки. Серия от офанзиви на Александар Ляфтов резервира постоянна преднината на пазарджиклии.

Серия на Монтана стопи разликата на 2 точки. Момчетата на Атанас Петров обаче овладяха ситуацията и се откъснаха, изравнявайки на 1:1 гейма след 25:21. Волейболистите на Хебър осъществиха 6 директни точки от сервис, бяха по-добри и в офанзива, спрямо първата част.

В третият гейм домакините дръпнаха с минимална преднина, след което заиграха още по-освободено.

Два следващи аса на канадското попълнение Брадли Гънтър изведоха домакините с 5 точки напред. Волейболистите на Даниел Пеев прекъснаха за малко серията на Хебър (21:14), само че не се случи нищо повече.

В основните моменти състезателите от Северозапада записаха няколко точки, само че не съумяха да преодолеят пазарджиклии, които поведоха с 2:1 гейма.

Домакините направиха по-малко неточности от съперниците си, блокадата бе на равнище - 6 точки осъществени от детайла. В офанзива също преимуществото бе на страната на " тигрите ".

Решителната четвърта част бе много оспорвана - Монтана започва по-добре, само че след това играта потегли точка за точка. Гостите поведоха за малко, след което интригата се завърна още веднъж. Монтанчани взеха самодейността, само че срещнаха сериозна опозиция и те изравниха.

При 20:16 гостите съумяха да понижат дистанцията на 2 точки, само че не съумяха да създадат освен това.

" Тигрите " останаха постоянни и затвориха без необикновен проблем гейма и мача след 25:20 и крайното 3:1.

След този мач Хебър заема трето място във краткотрайното класиране с 3 точки, а Монтана е четвърта.

Следващата среща за пазарджишкия отбор е на 27 октомври (събота), с Дея Волей в Бургас.

Стартов състав на Хебър: Стойко Ненчев, Александър Ляфтов, Мартин Симеонов, Иван Станев, Брадли Гънтър, Венцислав Рагин, Петър Каракашев - либеро
Източник: marica.bg