Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава да е непобеден през

...

Нефтохимик даде гейм на Марек, но остава непобеден в Суперлигата

Волейболният първенец Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава да е непобеден през този сезон в Суперлигата на България за мъже, откакто записа 6-и следващ триумф. Играчите на треньора Николай Желязков дадоха гейм на гостуващия Марек Юнион Ивкони (Дупница), само че въпреки всичко се постановиха с 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:22) в мач от 6-ия кръг, игран довечера пред близо 300 фенове в зала " Младост " в Бургас.

Така първенците не престават да са еднолично отпред във краткотрайното класиране с 6 победи от 6 мача и 18 точки. Марек пък е 6-и с 3 победи, 3 загуби и 9 точки. В 7-ия кръг Нефтохимик ще гостува на Левски, до момента в който дупничани са домакини на приятната изненада досега Дунав (Русе). Срещите са в петък (22 ноември).

Нефтохимик започва мощно в първия гейм, като поведе, след което разреши на гостите от Марек да изравнят и да излязат напред в резултата. Лидерството се замени още няколко пъти, само че в последна сметка играчите на Виктор Карагьозов постановиха волята си и поведоха след 25:22. Във втората част дупничани още веднъж поеха самодейността, като удържаха до 8:5. Ситуацията се разви идентично и още веднъж функциите се размениха. Играта потегли точка за точка, след което още веднъж Марек оформи преднина. Шампионите, обаче, обърнаха и в последна сметка изравниха геймовете след 25:22.

Третата част също започва равностойно. Момчетата на Николай Желязков дръпнаха и с помощта на мощната си игра в офанзива и на обсада взеха задатък след 25:17. Последния четвърти гейм потегли под диктовката на Марек, само че след серия от неточности на дупничани пасивът на първенците бе стопен. Последва ново догонване до 21:21, след което домакините съумяха да вземат самодейността. Атака на Денис Карягин постави завършек на мача за 25:22 и 3:1 за Нефтохимик.

Най-резултатен за Нефтохимик стана Жани Желязков със 17 точки (1 блок, 2 аса и 44% успеваемост в атака) за успеха. Георги Петров пък добави още 13 точки (42% успеваемост в офанзива и 47% положително посрещане) за триумфа.

За отбора на Марек Златан Йорданов приключи с 16 точки (3 блока, 2 аса, 32% успеваемост в офанзива и 66% положително посрещане), а Борислав Апостолов заби още 14 точки ( 7 блока! и 54% успеваемост в атака), само че и това не бе задоволително за победа.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:22)
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров, Жани Желязков 17, Георги Петров 13, Мирослав Градинаров 5, Николай Николов 10, Илия Петков 4 - Кристиян Петров-либеро (Стефан Георгиев 2, Денис Карягин 8, Максим Дрозд 9, Петър Христов, Мартин Пенев, Благой Дечев-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
МАРЕК: Светослав Станков 2, Костадин Стойков 13, Златан Йорданов 16, Яни Георгиев 3, Борислав Апостолов 14, Павел Душков 8 - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов 5, Петър Христосков, Чоно Пенчев)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.