Волейболният отбор на ЦСКА се наложи над Левски с 3:1

...

Волейболният ЦСКА разгроми Левски и взе дербито

Волейболният тим на ЦСКА се наложи над Левски с 3:1 гейма (25:19, 21:25, 27:25, 25:20) в дербито на 13-ия кръг на Суперлига при мъжете.

ПЪРВИ ГЕЙМ:

В първия гейм волейболистите на ЦСКА поведоха с 3:2 и 4:3 след две следващи сполучливи офанзиви на 41-годишният Христо Цветанов. Волейболистите на Левски съумяха да извърнат резултата и да поведат с 8:5. Христо Цветанов понижи до 10:11. Пайп на Методи Ананиев даде преднина от 2 точки при техническото спиране 12:10. “Сините” дръпнаха с 14:11 след офанзива на Мартин Павлов в мрежата. ЦСКА понижи единствено до 1 точка при 14:15 след офанзива на Ивайло Стефанов. “Червените” изравниха при 16:16. Смилен Мляков изведе Левски напред с офанзива по правата от зона 2 - 17:16. Атака в навън на Гордан Люцканов даде преднина на ЦСКА с 19:18. “Червените” поведоха с 20:18, откакто бе отсъден двоен удар на либерото на Левски Ивайло Лалов. Андрей Жеков взе спиране за “сините”. Мартин Павлов отигра сложна топка за 21:18 за ЦСКА. Мощна офанзива по правата от зона 4 за Мартин Павлов и 23:19 за ЦСКА. Андрей Жеков взе второто си спиране за Левски. Блокада на Мартин Павлов против офанзива на Смилен Мляков - 24:19. Ас на Владимир Станков донесе успахе на ЦСКА в първата част с 25:19.

ВТОРИ ГЕЙМ:

Гордан Люцканов заби първата точка за Левски при започване на втората част. Постепенно “сините” поведоха с 8:4. Александър Попов взе спиране за ЦСКА. Волейболистите на на Левски дръпнаха с 10:6. Страхотно посрещане на Ивайло Стефанов даде опция на Владимир Станков да вдигне съвършено на Андрей Николов в центъра за 7:10. Смилен Мляков нападна мощно по правата от зона 2 за 12:8 при техническото спиране. Атака в центъра на Христо Цветанов и 10:13. Ас на Мартин Павлов редуцира разликата единствено на точка при 14:15. Андрей Жеков взе спиране за Левски и прочувствено реагира на грешките на своите волейболисти. ЦСКА стигна до тъждество 15:15, откакто Гордан Люцканов нападна в навън. Последваха 3 следващи точки за “сините” и 18:15. Александър Попов взе спиране за “червените”. Левски стигна до геймбол при 24:19. “Сините” завоюваха втората част с 25:21.

ТРЕТИ ГЕЙМ:

Третата част стартира с 4 бързи точки в интерес на Левски и 4:0. Александър Попов взе спиране за ЦСКА. “Червените” изравниха при 5:5. Равенството се резервира до 10:10. Марк МакГивърн изведе Левски напред с 11:10. Методи Ананиев направи 15:12 след контраофанзива. ЦСКА съумя освен да изравни при 15:15, само че и да поведе след две следващи отлични изяви на диагонала Димитър Димитров. Самуил Вълчинов смени опитния Методи Ананиев. Отлични изяви на Теодор Богданов на обсада против офанзиви на Димитър Димитров и Левски поведе с 20:17. ЦСКА понижи до 19:20. “Червените” изравниха резултата при 22:22, откакто Владимир Станков с мощен сервис даде опция за технична контраофанзива на Ивайло Стефанов. ЦСКА стигна до геймбол при 24:23 след офанзива на Мартин Павлов по диагонала от зона 4. Марко МакГивърн изравни за 24:24.

Христо Цветанов хвана на обсада Самуил Вълчинов и Левски стигна до геймбол №2 при 25:24. Методи Ананиев се върна в игра. Отново Марк МакГивърн възвърне равенството - 25:25. ЦСКА стигна до геймбол №3 след офанзива на Андрей Христов в центъра - 26:25. Ас на Димитър Димитров донесе триумфа на ЦСКА в третата част с 27:25.

ЧЕТВЪРТА ЧАСТ:

В четвъртата част равенството се резервира до 4:4 след пусната топка на Владимир Станков. Атака на 47-годишният Ивайло Стефанов и 7:4 за ЦСКА. Андрей Жеков взе спиране за “сините”. “Червените” поведоха с 9:5. Трифон Лапков понижи до 8:10. Блокада на Димитър Димитров против офанзива на Гордан Люцканов и 12:8 за ЦСКА при техническото спиране. “Сините” понижиха до 11:13. Две следващи сполучливи блокади на Андрей Николов и ЦСКА поведе с 15:11. Двоен блок на Андрей Николов и Владимир Станков спря офанзива на Самуил Вълчинов за 16:12. Ивайло Стефанов нападна с удар над глава за 18:14. Две следващи сполучливи блокади на Мартин Павлов против офанзиви на Трифон Лапков и ЦСКА поведе с 21:16. Андрей Жеков взе спиране за Левски. Гордан Люцканов нападна в навън - 22:16. ЦСКА стигна до мачбол при 24:18 след неточност в офанзива на Гордан Люцканов. Мощен сервис на Владимир Гърков даде опция на Левски да понижи до 20:24. Гордън Люцканов нападна в антената и ЦСКА завоюва 4-ата част с 25:20 и мача с 3:1 гейма.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: Делчо Раев, Смилен Мляков, Гордан Люцканов, Методи Ананиев, Теодор Богданов, Мърк МакКгивърн - Ивайло Лалов (либеро)

Треньор: Андрей Жеков

ЦСКА: Владимир Станков, Димитър Димитров, Ивайло Стефанов, Мартин Павлов, Христо Цветанов, Андрей Николов - Валентин Пейчев (либеро)

Треньор: Александър Попов