Волейболният отбор на ЦСКА постигна лесна 6-а поредна и общо

...

ЦСКА с лесна победа над Тетевен

Волейболният тим на ЦСКА реализира лесна 6-а поредна и общо 9-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Александър Попов биха без проблеми като посетители Тетевен Волей с 3:0 (25:16, 25:16, 25:16) в мач от 12-ия кръг, игран довечера.

По този метод " алените " остават на 2-о място във краткотрайното класиране с 9 победи, 3 загуби и 29 точки. Тетевен продължава да е на предпоследното 11-о място с едвам 1 победа, 11 загуби и 3 точки. В идващия 13-и кръг ЦСКА ще одобри Добруджа 07 (Добрич), до момента в който тетевенци ще гостуват на Левски. Срещите са в събота (23 декември) от 18,00 часа.

" Червените " започнаха мощно в първия гейм на срещата, с преднина от няколко точки, като превъзходството им продължи от самото начало. Волейболистите на Петър Мечкаров пробваха да понижат пасива си, само че не съумяха. ЦСКА сподели явно предимство в детайлите и затвори частта при 25:16. Ситуацията се повтори и във втория гейм. Хегемонията на армейците се резервира макар пробуждането на моменти на " зеления " отбор. Състезателите на Александър Попов не понижиха темпото си нито за момент и поведоха с 2:0 след ново 25:16. Третата част започва равностойно за двата отбора, след което " алените " още веднъж взеха превес. След второто техническо спиране домакините заиграха по-силно, успявайки да се приближат в резултата, само че напъните им не бяха задоволителни - 25:16 и 3:0 за ЦСКА.

Трима играчи на ЦСКА станаха най-резултатни с по 11 точки за успеха - Пламен Шекерджиев (3 блока, 57% успеваемост в офанзива и 33% съвършено посрещане), капитанът-ветеран Ивайло Стефанов (1 блок, 1 ас, 50% успеваемост в офанзива и 26% съвършено посрещане) и резервата Иван Крачев (2 блока, 1 ас и 53% успеваемост в атака). За домакините от Тетевен Илиян Иванов приключи с 13 точки.

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - ЦСКА 0:3 (16:25, 16:25, 16:25)
ТЕТЕВЕН: Христо Петков, Илиян Иванов 13, Камен Каменов 4, Цветелин Цветанов 8, Кристиян Масларов 1, Георги Левенов 3 - Антон Василиев-либеро (Ангел Неев, Иван Костов 1, Данаил Бучков)
Старши-треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ
ЦСКА: Владимир Станков 1, Венцислав Георгиев 4, Пламен Шекерджиев 11, Ивайло Стефанов 11, Христо Цветанов 10, Тодор Костов 10 - Мартин Божилов-либеро (Иван Крачев 11, Марио Стоянов)
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)