Волейболният отбор на Тетевен Волей записа едва 4-та победа в

...

Тетевен с изненадваща победа Хебър

Волейболният тим на Тетевен Волей записа едвам 4-та победа в Суперлигата на България, откакто се наложи вкъщи над Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) в среща от 19-ия кръг.

Така двата отбора резервираха местата си във краткотрайното класиране на шампионата. Тетевенци са на предпоследното 11-о място с 4 победи, 15 загуби и 13 точки, а Хебър е 5-и с 12 победи, 7 загуби и 33 точки. В идващия промеждутъчен 20-и кръг Тетевен гостува на Пирин (Разлог), до момента в който " тигрите " от Пазарджик са домакини на Добруджа 07 (Добрич). Мачовете са във вторник (20 февруари) от 18,00 и 18,30 часа.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм, след което домакините от Тетевен поведоха. От Хебър съумяха да изравнят, след което още веднъж тетевенци взеха превес. Това се случи още един път, след което превъзходството им се резервира и затвориха гейма след 25:19. Втората част бе много по-оспорвана. До средата й играта вървеше равностойно, след което момчетата на Петър Мечкаров се откъснаха и взеха преднина. В основните моменти гостите от Хебър съумяха да се приближат оптимално в резултата, само че въпреки всичко Тетевен завоюва с минималното 25:23. Третият гейм стартира с доминация на " тигрите " от Хебър, които стартираха с огромна преднина, която " зелените " стопиха. Играта потегли точка за точка, тетевенци още веднъж дръпнаха в резултата, само че Хебър изравни. В последна сметка Тетевен измъкна гейма с 27:25, а с това завоюва и мача с 3:0.

Най-полезен за Тетевен бе Илиян Иванов с 14 точки (2 блока и 57% успеваемост в атака) за успеха. За отбора на Хебър Минчо Минчев се регистрира с 10 точки.

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:0 (25:19, 25:23, 27:25)
ТЕТЕВЕН: Христо Петков, Илиян Иванов 14, Цветелин Цветанов 9, Камен Каменов 7, Кристиян Масларов 4, Георги Левенов 5 - Антон Василиев-либеро (Владимир Панев, Иван Костов)
Старши-треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ
ХЕБЪР: Любомир Агонцев 1, Минчо Минчев 10, Мартин Симеонов 6, Костадин Бишуров 1, Венцислав Трифонов 4, Мартин Палийски 4 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов 1, Петър Бъчваров, Иван Тасев, Пламен Христов, Илиян Божков, Александър Ляфтов 6)
Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)