Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) влезе в Топ 3

...

Нефтохимик в Топ 3 след победа над Дунав

Волейболният тим на Нефтохимик 2010 (Бургас) влезе в Топ 3 на краткотрайното класиране в Суперлигата на България, откакто победи изрично вкъщи Дунав (Русе) с 3:0 (25:12, 25:23, 25:20) в отсрочен мач от 14-ия кръг, игран довечера пред над 500 фенове в зала " Младост ".

Така бургазлии се изкачиха на 3-о място във краткотрайното класиране с 13 победи, 5 загуби и 37 точки, само че и още една среща по-малко. Дунав продължава да е 9-и с 6 победи, 13 загуби и 19 точки, с колкото е и 8-ия Марек Юнион Ивкони (Дупница), само че с по-добри индикатори. В постоянния 20-и кръг първенците от Нефтохимик ще играят със съгражданите си от Дея спорт, до момента в който русенци са домакини на ЦСКА. Срещите са надлежно в петък (1 март) от 18,30 часа и в събота (2 март) от 17,00 часа.

Домакините от Нефтохимик започнаха чудесно, като прегазиха противника в първия гейм и го взеха с разгромното 25:12. Гостите от Дунав бяха равностойни съвсем до края на втората част, само че въпреки всичко първенците я завоюваха с минималното 25:23. В третия гейм русенци продължиха с напъните си за опозиция, само че Нефтохимик направляваха играта и завоюваха мача след 25:20 и 3:0.

Над всички за Нефтохимик още веднъж бе Николай Желязков със 17 точки (4 блока и 50% успеваемост в атака) за успеха. За отбора на Дунав Данаил Милушев се регистрира с 14 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:12, 25:23, 25:20)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 3, Николай Учиков 17, Ален Джорджевич 7, Георги Петров 10, Теодор Тодоров 7, Николай Къртев 6 - Теодор Салпаров-либеро (Андрей Николов, Мартин Иванов-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ДУНАВ: Евгени Григоров 4, Данаил Милушев 14, Стоян Вулджев 1, Станислав Величков 4, Васил Атанасов 8, Милен Минчев 3 - Антон Василиев-либеро (Ангел Павлов 2, Владимир Христов 2)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.