Волейболният отбор на Монтана постигна втора поредна и общо 4-а

...

Монтана даде само гейм на Добруджа

Волейболният тим на Монтана реализира втора поредна и общо 4-а победа в Суперлигата на България за мъже, откакто се наложи у дома над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19) в един от най-интересните мачове от 7-ия кръг, игран довечера пред към 500 фенове в зала " Младост ".

По този метод двата отбора се изравниха във краткотрайното класиране на шампионата. Добруджа е на 3-о място с 4 победи, 3 загуби, 13 точки и геймово съответствие 15:9, до момента в който монтанчани са 4-и също с 4 победи, 3 загуби и 13 точки, само че с 15:10 гейма. В идващия 8-и кръг Монтана гостува на Арда (Кърджали), а добричлии са посетители на ЦСКА. Срещите са в петък (29 ноември) надлежно от 18,00 и 18,30 часа.

Двубоят започва равностойно, след което Монтана набра инерция и пое самодейността. След средата на първия гейма силите се изравниха и играта продължи точка за точка. Все отново, монтанчани взеха нещата в свои ръце и без проблем затвориха гейма след 25:18. Темпото се резервира и във втората част и домакините усилиха преднината си след 25:22. В третия гейм монтанчани имаха превес доникъде, след което разрешиха на Добруджа да вкара конспирация. Водачеството в резултата се замени няколко пъти, само че в последна сметка гостите от Добрич понижиха изоставането си на 1:2 гейма след 25:23. Добруджа започва мощно и в четвъртата част, само че след което Монтана изравни. Последва нова доминация на " зелените ", само че не съумяха да удържат темпото и момчетата на Даниел Пеев се върнаха в играта. В идващите минути срещата просто бе доиграна и Монтана се поздрави с успеха след 25:19 и 3:1.

Най-полезни за Монтана станаха капитанът Тодор Вълчев (4 блока, 2 аса, 50% успеваемост в офанзива и 52% положително посрещане) и полският диагонал Миколай Сърнечки (3 блока и 47% успеваемост в атака) с 20 и 18 точки за успеха. За отбора на Добруджа Жулиен Георгиев бе над всички със 17 точки (53% успеваемост в атака), само че и неговите старания не бяха задоволителни за триумфа.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19)
МОНТАНА: Денимир Димитров 3, Миколай Сърнечки 18, Тодор Вълчев 20, Радослав Попов 9, Тодор Костов 15, Стефан Чавдаров 9 - Мартин Божилов-либеро (Димитър Калчев)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев 4, Жулиен Георгиев 17, Пламен Шекерджиев 11, Димитър Маринков 12, Красимир Гайдарски 4, Александър Кордев 11 - Николай Тодоров-либеро (Иван Петров 1, Йордан Пеев, Алекс Николов 1, Иван Крачев)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.