Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) взе своебразен реванш за

...

Добруджа си върна на Нефтохимик

Волейболният тим на Добруджа 07 (Добрич) взе своебразен реванш за загубата си от Нефтохимик 2010 (Бургас) на полуфинала за Купата на България предишния уикенд. Момчетата на треньора Пламен Христов удариха вкъщи първенците от Бургас с 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) в последния мач от 12-ия кръг, игран довечера пред към 1000 фенове в зала " Добротица ".

Така добричлии се върнаха на 3-о място във краткотрайното класиране с 26 точки след 8 победи и 4 загуби, с колкото е и 4-ия Левски, само че с 21 точки. Нефтохимик пък е 5-и също с 21 точки, само че след 7 победи и 5 загуби, колкото има и 6-ия Монтана с 19 точки. В идващия 13-и кръг Добруджа гостува на водача ЦСКА, а първенците са посетители на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са в петък (25 януари).

Дебют за отбора на Добруджа направи новото попълнение в състава - младежкият национал на Сърбия Давид Ковач, който игра цялостен мач. Домакините преобладаваха през по-голямата част от срещата. Единствено в третия гейм двата отбора бяха равностойни, а в края му първенците от Нефтохимик излязоха за малко напред в резултата. Не се случи нищо повече и Добруджа се поздрави с чиста победа след 25:23 и 3:0.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)
ДОБРУДЖА 07: Александър Мжелский, Велизар Чернокожев, Галин Николов, Давид Ковач, Александър Кордев, Денис Чавдаров - Николай Тодоров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев, Николай Учиков, Георги Петров, Денис Карягин, Николай Къртев, Илия Петков - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Иванов, Петър Христов, Любомир Агонцев, Стоян Самунев)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.