Волейболният отбор на Ботев (Луковит) сътвори изненадата на деня в

...

Ботев изненада и изхвърли Пирин о Купата на България

Волейболният тим на Ботев (Луковит) сътвори изненадата на деня в 3-ия кръг на шампионата за Купата на България при мъжете. Представителите на Висшата лига се постановиха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:16, 15:25, 25:20, 25:17) и се класираха за финалите на Купата.

Играчите на Пламен Тодоров преобладаваха в първи гейм напълно и без проблем го затвориха след 25:16. Във втората част функциите се размениха и Пирин съумя да изравни резултата след 25:15. В третия гейм разложани имаха известна преднина, само че домакините се опълчиха и оставиха интригата жива. В основните моменти волейболистите на Ботев поеха самодейността и още веднъж излязоха напред след 25:20.

Четвъртата част започва равностойно, само че след 7-ата точка стартира победният темп на домакините, които последователно набраха инерция и оставиха Пирин зад себе сии. Изненадата бе факт след съвсем два часа игра - 25:17 и 3:1 за Ботев (Луковит).