Волейболният ни национален отбор остана без победа в Лигата на

...

Лъвовете без победа в Орлеан

Волейболният ни народен тим остана без победа в Лигата на нациите в Орлеан. В последния мач " лъвовете " позволиха шокираща загуба от Куба с 2:3 гейма (23, -19, -20, 16, -16). В тайбрека българите водеха решително и дръпнаха с 14:11, само че пропуснаха четири мачбола. Впоследствие кубинците осъществиха още първия си и затвориха мача. Българският тим остава единствено с една победа от 8 мача, реализирана над Словения първоначално. Отборът ни към този момент е на предпоследното 15-о място с 6 т. и геймово отношение 10:21.
Най-резултатен бе Александър Николов с 23 т. Мартин Атанасов добави 12, а топреализатор стана Хесус Ерера - 26.
Българският отбор имаше преимущество при блокадите - 13 против 8 за Куба, както и при непредизвиканите неточности. Куба обаче бяха по-добри на сервис и офанзива.
В последния шампионат в Анахайм, Съединени американски щати, България играе с домакините Съединени американски щати, Германия, Иран и Сърбия.>
Източник: duma.bg