Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) изпуснаха

...

Цецо Соколов с 15 точки, Лубе изпусна Тренто в полуфинал №3

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) изпуснаха страхотна опция да се класират оптимално бързо за финала в италианската Суперлига. Цецо Соколов и компания отстъпиха трагично като посетители на Итас (Тренто) с 2:3 (25:23, 22:25, 26:24, 23:25, 14:16) в мач №3 от полуфиналните плейофи, игран довечера пред над 3600 фенове в зала " БиЕлЕм Груп Арена ".

По този метод вицешампионите на Италия от Лубе не престават да водят в плейофната серия, само че към този момент с 2-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртата среща от серията сред двата отбора е в четвъртък (25 април) от 19,00 часа българско време в зала " Еуросуоле Форум ".

Българският диагонал игра на приливи и отливи през целия мач. Цецо Соколов не откри своя темп на игра, което разколеба и тима на Лубе. Лубе поведе на два пъти в геймовете, само че в последна сметка въодушевената игра на трентинци го остави в мача. Домакините от Тренто бяха пределно съсредоточени в решителния тайбрек, знаейки неговата значимост. Интригата в мача се резервира до последните секунди, в които Тренто съумя да го завоюва с 16:14, а с това и мача с 3:2, откакто изоставаше с 7:10 и 10:12.

Цецо Соколов игра цялостен мач Лубе и се регистрира с 15 точки (1 блок, 3 аса и 39% успеваемост в атака) . Също с 15 точки приключи и Робертланди Симон (4 блока, 4 аса и 78% успеваемост в атака).

Най-резултатен за гостите пък беше Йоанди Леал с 20 точки (1 ас, 59% успеваемост в офанзива и 37% положително посрещане), само че и това не бе задоволително за триумфа.

За отбора на Тренто над всички беше сръбският национал Урош Ковачевич, който заби страхотните 26 точки (3 блока, 2 аса, 54% успеваемост в офанзива и 52% положително посрещане) за успеха и закономерно бе разгласен за MVP на мача.

ИТАС (ТРЕНТО) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 3:2 (23:25, 25:22, 24:26, 25:23, 16:14)
ТРЕНТО: Симоне Джанели 6, Лука Ветори 10, Урош Ковачевич 26, Аарън Ръсел 7, Сречко Лисинац 12, Давиде Канделаро 7 - Женя Гребенников-либеро (Маартен Ван Гардерен 1, Габриеле Нели 3, Оресте Кавуто 11, Никола Далдело)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ
ЛУБЕ: Бруно Резенде 3, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 15 , Османи Хуанторена 17, Йоанди Леал 20, Енрико Диамантини 2, Робертланди Симон 15 - Фабио Балазо-либеро (Стийн Д'Хулст, Диего Кантагали, Иржи Ковар, Енрико Честер 1)
Старши треньор: ФЕРДИНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ.