Волейболният национал Светослав Гоцев и неговият Динамо-ЛО (Ленинградска област) допуснаха

...

Гоцев и Динамо-ЛО с драматична загуба в Русия

Волейболният национал Светослав Гоцев и неговият Динамо-ЛО (Ленинградска област) позволиха 7-а поредна загуба в Суперлигата на Русия. Гоцев и съотборниците му паднаха трагично вкъщи от Нова (Новокуйбишевск) с 2:3 (24:26, 25:22, 22:25, 25:22, 9:15) в мач от 19-ия кръг, игран този следобяд.

Така Динамо-ЛО остана на 12-о място във краткотрайното класиране с актив от 14 точки след 4 победи и 15 загуби. В идващия 20-и кръг Гоцев и компания гостува на коравия отбор на Урал (Уфа). Срещата е в събота (16 февруари) от 16,00 часа българско време.

Слави Гоцев стартира като титуляр за домакините и игра в първите три гейма, след което беше заменен от Сергей Рохин. Българският център записа 7 точки (78% успеваемост в атака) . Най-резултатен за Динамо беше Максим Пурин с 25 точки (4 блока, 1 ас, 51% успеваемост в офанзива и 68% положително посрещане), а Андрей Колесник добави още 21 точки (1 ас и 57% успеваемост в атака), само че и това не оказа помощ за триумф. Дмитрий Яковлев, който през първия полусезон игра за първенеца на България Нефтохимик 2010 (Бургас), пък се появи за малко в игра в четвъртия гейм.

От друга страна за отбора на Нова Иван Подребинкин (3 блока, 2 аса и 52% успеваемост в атака) и Фьодор Воронков (3 блока, 46% успеваемост в офанзива и 68% положително посрещане) осъществиха по 19 точки за успеха.

ДИНАМО-ЛО (ЛЕНИНГРАДСКА ОБЛАСТ) - Народоосвободителна въстаническа армия (НОВОКУЙБИШЕВСК) 2:3 (24:26, 25:22, 22:25, 25:22, 9:15)
ДИНАМО: Денис Петровс 4, Андрей Колесник 21, Денис Бирюков 8, Максим Пурин 25, СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 7 , Леонид Кузнецов 10 - Владимир Шишкин-либеро (Денис Шипотко 1, Сергей Рохин 3, Дмитрий Яковлев)
Старши треньор: ОЛЕГ СОГРИН
Народоосвободителна въстаническа армия: Владислав Жлоба 3, Иван Подребинкин 19, Фьодор Воронков 19, Антон Ботин 11, Сергей Бусел 12, Иван Козицин 2 - Никита Ерьомин-либеро (Михаил Моров 4, Александър Ковальов 4, Алексей Чанчиков, Чеславс Свентицкис 3, Денис Калинин 1)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ГОРБАТКОВ.