Волейболните националки допуснаха загуба с 2:3 (22:25, 25:20, 20:25, 25:17,

...

С драма България допусна първа загуба на Световното Гран При

Волейболните националки позволиха загуба с 2:3 (22:25, 25:20, 20:25, 25:17, 13:15) от Германия в последния си мач от Група А2 на Световното Гран При пред към 1000 фенове в зала " Булстрад Арена” в Русе. Така девойките на Иван Сеферинов остават на второ място в групата. Лидер е Южна Корея, написа Sporta.bg.

Срещата стартира много оспорвано, като двата отбора сменяха водачеството си, само че в последна сметка нервите на германките се оказаха по-стабилни и те поведоха в резултата. Във втората част българките бяха по-убедителнияj отбор и се добраха до тъждество, написа bgvolleyball.com.

А след третата част гостите от Германия поведоха i 2-1 гейма. Нещата обаче се обърнаха в идната част и волейболните ни националки пратиха срещата в тайбрек. Там обаче умората си сподели думата и те не съумяха да устоят на темпото на Германия.

Българките бяха по-добри на обсада (9-6), направиха и по-малко непредизвикани неточности (27-31), само че пък германките осъществиха повече директни точки от сервис (8-6).

Най-резултатна за триумфа на Германия беше Дженифър Гертис с 19 точки. За България Нася Димитрова се разписа с 16 точки, а Гергана Димитрова добави 14 точки.
Източник: inews.bg