Волейболната националка Елица Василева и нейният Савино Дел Бене (Скандичи)

...

Ели Василева и Скандичи с нова драматична победа в Италия

Волейболната националка Елица Василева и нейният Савино Дел Бене (Скандичи) записаха втора трагична и общо 9-а победа в италианската Серия А1. Волейболистките на Скандичи надвиха доста мъчно вкъщи над Дзанети (Бергамо) с 3:2 (25:21, 23:25, 25:21, 23:25, 15:8) в мач от междинния 12-и кръг, игран довечера пред близо 1200 фенове.

По този метод Скандичи се изкачи на 2-о място във краткотрайното класиране с 9 победи, 2 загуби и 25 точки, колкото има и 3-ия Конеляно, само че след 8 победи и 3 загуби. В идващия, финален 13-и кръг от първия полусезон Супер Ели и компания гостуват на Банка Валсабина Милениум (Бреша). Срещата е в събота (29 декември) от 21,30 часа българско време.

Ели Василева стартира като титулярка за Скандичи, само че бе заменена в четвъртия гейм от Валерия Папа. Българската посрещачка приключи със скромните 10 точки (2 блока, 1 ас, 27% успеваемост в офанзива и 45% положително посрещане) за триумфа. Над всички за домакините още веднъж бе шведката Изабел Хаак с 27 точки (2 блока, 2 аса и 32% успеваемост в атака) за успеха. Капитанката Лучия Бозети добави още 18 точки (1 блок, 1 ас, 42% успеваемост в офанзива и 67% положително посрещане). За отбора на Бергамо полската националка Малвина Смажек осъществя 26 точки (1 блок, 1 ас и 35% успеваемост в атака), само че и това не бе задоволително за триумф.