Волейболистките на Славия записаха първа победа в Демакс Лигата при

...

Волейболистките на Славия с първа победа след успех над Варна ДКС

Волейболистките на Славия записаха първа победа в " Демакс " Лигата при дамите. Воденият от Иван Димитров отбор надигра изрично като посетител Варна ДКС с 3:0 (25:17, 25:18, 25:17) в мач от 2-ия кръг на шампионата, игран този следобяд в Морската ни столица.

Така Славия е с 1 победа, 1 загуба и 4 точки в актива си във краткотрайното класиране, до момента в който варненки са без триумф досега. В идващия 3-и кръг " белите " са домакини на първенеца Марица, до момента в който Варна ДКС гостува на Казанлък. Срещите са надлежно в събота (12 ноември) от 16,00 часа и в петък (11 ноември) от 18,00 часа.

Славия завоюва единствено за 65 минути игра. " Белите " водеха през целия първи гейм. Във втората част Варна ДКС водеше за малко в средата, а в последния гейм домакините имаха преднина от три точки още първоначално. Славия обаче изравни при 7:7, а по-късно направи серия от шест безответни, с цел да поведе със 17:11 и да реши мача в своя изгода.