Волейболистките на Левски (София) спечелиха с 3:2 гейма над състава

...

Раковски за малко да изненада Левски в драма

Волейболистките на Левски (София) завоюваха с 3:2 гейма над състава на Раковски (Димитровград) в дуел от женския шампионат. В препълнената зала “Младост ”, домакините изиграха следващ мощен мач, само че шансът и опитът не им доближиха да се зарадват с победа. Това беше и първата им среща в конкуренцията в лигата, която приключва в 5 гейма.

Момичетата на треньора Габриела Айшинова смачкаха софиянки в първите два гейма, извоювани с 25:20 и 25:12. „ Сините “ взеха третия гейм с 25:18, с цел да се стигне до инфарктната четвърта част, извоювана от гостенките с 27:25 след много обрати. Това не пречупи Раковски, които се бореха в тайбрека, само че отстъпиха с 9:15. Срещата изгледа и шефът на федерацията Данчо Лазаров.

“Не извинявам загубата със съдийски решения. Ние сме си отговорни, че не затворихме мача по-рано ”, разяснява след края на срещата треньорката Габриела Айшинова. От своя страна, мениджърът Петър Ташев резервира оптимизъм и добави, че борбата за бронзовите медали не е завършила. Димитровград завоюва от срещата точка, а Левски – две

Публиката поддържаше мощно тима, като постоянно скандираше името на капитанката Силвия Андреева, която направи доста мощен мач. Силно се показа и димитровградчанката Габриела Златкова. Емилета Рачева и Симона Николова приключиха с по 20 точки./Марица
Източник: marica.bg