Волейболистките на Левски победиха като домакини Славия с 3:0 (25:18,

...

Волейболистките на Левски подновиха сезона с победа

Волейболистките на Левски победиха като домакини Славия с 3:0 (25:18, 25:16, 25:19) в мач от 9-ия кръг на женското състезание на НВЛ на България, който се игра в столичната зала " Сиконко ".

С това " сините " започнаха с победа при подновяването на шампионата след зимната пауза, като прибавипа нови три точки в актива си. Така левскарките записаха 5-а победа, като с 2 загуби и 15 точки заемат 3-о място във краткотрайното класиране. Същият актив има и ЦСКА, само че " алените " изпреварват Левски за второто място с по-добра геймова разлика. Тимът на Славия позволи 5-а загуба, като с 2 победи и 5 точки заема предпоследното 6-о място в таблицата.

Волейболистките на Левски диктуваха напълно играта в първите два гейма, като взимаха разлика и водеха до дъно. Малко по-оспорвана бе третата част, в която " белите " бяха равностойни до второто техническо спиране. След това домакините още веднъж постановиха волята си и взеха гейма с разлика, а с това записаха чиста победа.